مشارکت آموزش و پرورش در طرح جدید مقابله با کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:50 - چهارشنبه 05 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۳۸۵۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶
وزیر بهداشت در حاشیه نشست با وزیر آموزش و پرورش گفت: وزارت آموزش و پرورش در طرح جدید مقابله با کرونا مشارکت خواهد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

وی به نقش آموزش و پرورش و دانش آموزان در اجرای درست این طرح اشاره کرد و افزود: دانش آموزان در این طرح می توانند به عنوان سفیران سلامت در خانواده ها کمک شایانی داشته باشند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با همکاری آموزش و پرورش هم اکنون 3 و نیم میلیون دانش آموز به عنوان سفیر سلامت در خانواده ها آموزش های لازم را دیده اند.

دکتر نمکی همچنین از توافق برای تشکیل کارگروه مشترک به منظور آموزش شیوه زندگی سالم در مدارس خبر داد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین گفت: ما با هماهنگی سازمان هایی مثل هلال احمر، سازمان بسیج و سازمان های مردم نهاد دیگر نظارت بر طرح جدید محدودیت های کاری را تشدید خواهیم کرد.

دکتر نمکی گفت: نظارت عالیه بر اجرای این طرح را به صورت دائمی به رئیس و فرمانده قرارگاه که مسؤولیت اجرای شیوه نامه های بهداشتی را در مجموع وزارت کشور با آقای رحمانی فضلی دارند منعکس خواهیم کرد.

وی تأکید کرد: ان شاءالله بتوانیم در اجرای شیوه نامه های بهداشتی بهتر از قبل عمل کنیم.

وی درباره اجرای طرح طب کرونا در منزل نیز گفت: یکی از ابعاد این طرح که مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز بود محله محور بودن این طرح است که ما علاوه بر محله محور بودن، خانواده محور بودن را نیز دنبال خواهیم کرد.

آقای دکتر نمکی خاطرنشان کرد: ما از پارسال طرحی را شروع کردیم به عنوان «هر خانه یک پایگاه سلامت» که در آن طرح سفیران سلامت در درون خانواده ها به عنوان نقش آفرین های اصلی در برنامه های نظام سلامت فعالیت خواهند کرد.

 
 
وزیر آموزش و پرورش هم گفت: خانواده ۱۶ میلیونی وزارت آموزش و پرورش آماده هر نوع همکاری با وزارت بهداشت در ارتقاء سلامت جامعه و مبارزه با کروناست.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۰°