ورود رسمی طب سنتی برای درمان کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:58 - پنجشنبه 06 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۳۸۵۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۵
مرکز خدمات طب سنتی ویژه بیماران کرونایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران آغاز به کار کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران در این مراسم با بیان اینکه به موضوع خود مراقبتی کمتر توجه شده است، گفت: خود مراقبتی خود درمانی نیست و طب سنتی ایرانی اسلامی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و مهم‌ترین سند فرادستی حوزه سلامت است باید مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: حدود ۱۵ سال دانشگاه‌های علوم پزشکی زمینه آکادمیک را برای طب سنتی فراهم کرده اند و مفتخریم که امروز دانشگاه‌های پیشتاز طب و علوم سنتی در رتبه بندی علمی جزو بهترین دانشگاه‌های کشور است.
دکتر زالی گفت: امروز هر پزشک وطن دوست نباید به طب سنتی نگاهی تخریب گرا داشته باشد.
جایگاه مشاوره تلفنی و نرم افزار ثبت علائم و توصیه‌ها
دکتر چوپانی رییس مرکز طب سنتی ایران ویژه بیماران کرونا دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هم گفت: دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اقدام به راه اندازی مرکز خدمات طب سنتی ویژه بیماران کرونا به منظور افزایش سطح ایمنی و کاهش اضطراب و نگرانی بر اساس آموزه‌های طب سنتی ایران کرده است.
وی افزود: این مرکز شامل ۲۶ جایگاه مشاوره تلفنی که با نرم افزار ثبت علائم و توصیه‌ها طراحی شده است، تا مرحله بهبودی بیمار پیگیری تلفنی ادامه خواهد داشت.
دکتر چوپانی شماره تلفن این مرکز را برای پاسخ دهی به مردم ۴۵۱۵۳ اعلام کرد و گفت: بخش ویزیت حضوری برای بیمار نیازمند در نظر گرفته شده است.
دکتر چوپانی افرود: در مرحله اول ۱۰۰ پزشک طب سنتی برای ویزیت حضوری و مجازی ساماندهی شده اند و ۲۰۰ کارشناس جهت آمادگی‌های لازم برای مشاوره‌های تلفنی مهارت‌های لازم را در دوره‌های فشرده کسب کرده اند.
وی گفت:این مرکز در طول هفته از ۸ صبح تا ۸ شب کار خواهد کرد که قابلیت تبدیل به مرکز ۱۶ ساعته نیز وجود دارد.
دکتر چوپانی افزود: همه مشاوره‌ها برای بیمارانی که به تشخیص متخصصان طب رایج در سطح خفیف تا متوسط بیماری به سر می‌برند، بر اساس دستوالعمل‌های دفتر طب ایرانی اجرا می‌شود.
برچسب ها: طب سنتی ، کرونا
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۰°