پیشنهاد سفر هوشمند برای توسعه گردشگری
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:37 - جمعه 17 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۰۳۹۰۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۶
وزیر گردشگری در برنامه چاپ اول از طرح سفر هوشمند در ایام کرونا تحت نظارت وزارت بهداشت خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
وزیر گردشگری در برنامه چاپ اول شبکه خبر درباره تاثیر مخرب بیماری کرونا بر صنعت گردشگری گفت: بنابر آمار سازمان جهانی سفر و جهانگری بالغ بر ۵۰ میلیون نفر در جهان به صورت مستقیم و غیرمستقیم در معرض بیکاری قرار گرفته اند.

آقای مونسان افزود: در کشور ما (ایران) نیز تداوم بیماری کرونا، سفر نرفتن، اعلام سفر نرفتن و بسته شدن مرز‌ها به شدت به صنعت گردشگری خسارت وارد کرده است و برگشت صنعت گردشگری به وضعیت قبل کرونا بسیار سخت شده است.
 
وزیر گردشگری کشورمان در ادامه گفت: طرحی برای سفر پیشنهاد شده تحت عنوان سفر‌های هوشمند که سفر در تور‌های سازمان یافته‌ای که وزارت گردشگری کشور تدارک دیده، انجام شود.

او افزود: این سفر‌ها با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی با ظرفیت ۵۰ درصدی در هتل‌هایی که به تایید وزارت بهداشت رسیده است انجام خواهد شد.

مونسان افزود: قبل از سفر از مسافران تست کرونا گرفته می‌شود و تحت کنترل و نظارت وزارت بهداشت خواهد بود.
 
 
وزیر گردشگری درباره نگهداری اماکن تاریخی نیز گفت: بودجه این سازمان بسیار پایین است و متناسب با این وزارتخانه نیست بنابراین ناچاریم بودجه و اعتبارات برای اماکن مهم در نظربگیریم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه ۱۲۰۰ میلیارد تومان بودجه سالانه این وزارت خانه است، گفت: اماکن تاریخی با بودجه‌ای حدود ۵-۶ میلیون تومان در سال نگهداری می‌شود.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۸°