الکترونیکی شدن 30 خدمت حضوری تامین اجتماعی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 06 آذر 1400
کد خبر : ۸۰۳۹۲۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۲
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: با اجرای طرح ۳۰۷۰ ، بیش از ۷۵ درصد مراجعات مردم به مراکز و شعب تأمین اجتماعی تا بهمن غیرحضوری می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در نشست خبری که در محل سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد، با اعلام این خبر که طرح «۳۰۷۰» از امروز در سراسر کشور آغاز می‌شود، اظهار کرد: از امروز ۳۰ خدمت حضوری به غیرحضوری تبدیل می‌شود و در این صورت ۷۰ میلیون مراجعه حضوری مردم به شعب و ادارات تامین اجتماعی کاهش پیدا می‌کند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، افزود: طرح «۳۰۷۰» را دوشنبه هر هفته در تمامی شعب، ادارات و کارگزاری‌ها اجرایی می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تأکید کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تا پایان بهمن ماه این برنامه به طور کامل محقق خواهد شد، بر این اساس ۷۵ درصد از بار مراجعات مردم کاهش پیدا می‌کند.

پرداخت غیرحضوری هدیه ازدواج به زوج‌های جوان

وی از پرداخت غیرحضوری هدیه ازدواج به زوج‌های جوان خبر داد و گفت: این خدمت به صورت غیرحضوری اجرا می‌شود، علاوه بر این، تحت تکفل بودن یا نبودن فرزندان اناث به صورت غیرحضوری انجام می‌شود.
آغاز طرح «نسخه‌نویسی الکترونیک» از امروز

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از اجرای طرح «نسخه‌نویسی الکترونیک» از امروز خبر داد و گفت: اجرای آزمایشی این طرح از امروز آغاز می‌شود که البته حذف کامل نسخه کاغذی، بستگی به همکاری بخش‌ها و دستگاه‌های مختلف دارد، اما ما آمادگی داریم هر پزشکی که نسخه‌نویسی الکترونیک را انجام دهد، همان زمان سهم سازمان تأمین اجتماعی را تسویه و ۳۰ درصد سهم داروخانه‌ها را پرداخت کنیم.

وی گفت: مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری اجرای این طرح از سوی ما برطرف شده و آمادگی کامل اجرای آن را داریم.

سرانجام بیمه رانندگان تاکسی

سالاری در خصوص بیمه رانندگان تاکسی گفت: بر اساس آمار‌های موجود، بیش از ۵۰۰هزار نفر راننده تاکسی تحت پوشش بودند که ۱۳.۵ درصد حق بیمه را سازمان هدفمندی یارانه‌ها و مابقی را خود راننده تاکسی پرداخت می‌کرد.

وی افزود: در حال حاضر بر اساس برآورد‌های به دست آمده ۴۸۰هزار نفر از این افراد در تاکسیرانی مشغول به کار نیستند به همین دلیل بر اساس مذاکراتی که با اتحادیه تاکسیرانی و وزارت کشور انجام شده، قرار است همین تعداد جایگزین آن‌ها شود و علاوه بر این، ۸۰هزار نفر دیگر راننده تاکسی به این تعداد اضافه شود؛ مذاکرات لازم انجام و تفاهمنامه‌ای تنظیم شده است. در نهایت قرار شده نیمی از ۴۸۰هزار نفر راننده تاکسی جدید، همراه با ۸۰هزار نفر جدید تحت پوشش قرار گیرند.

آخرین وضعیت پرداخت بیمه بیکاری ایام کرونا

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در خصوص بیمه بیکاری گفت: پس از دستور مقام معظم رهبری در ستاد ملی مقابله با کرونا و تأکید رئیس‌جمهور، قرار شد در بحث بیمه بیکاری و معیشت در ایام کرونا اقدامات لازم انجام شود به طوری که افرادی که تاکنون مشمول بیمه بیکاری نبودند را بتوانیم از این پوشش برخوردار کنیم.

وی بیان کرد: چهار گروه هستند که برای بیمه بیکاری آن‌ها رایزنی‌هایی انجام شده به طوری که گروه اول افرادی هستند که مشمول بیمه بیکاری بوده، اما شرایط دریافت مقرری بیمه بیکاری را ندارند. گروه دوم بیمه شدگان اختیاری، توافقی و ... هستند که مشمول بیمه بیکاری نیستند. گروه سوم مشاغل غیررسمی که هیچ نوع بیمه‌ای ندارند و ما از آن‌ها اسم و مشخصاتی نداریم. گروه چهارم بازنشستگانی هستند که با شرایط کرونا مشکلاتشان بیشتر شده است. ما قصد داریم برای هر چهار گروه ضوابطی را تعیین کنیم که آن‌ها بتوانند از بیمه بیکاری برخوردار شوند.

سالاری ادامه داد: بر این اساس دو بار با کمیسیون اجتماعی مجلس و جلسات مختلفی که با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشتیم و متن را نهایی و برای شریعتمداری ارسال کرده‌ایم که در صورت تصویب در دولت یا مجلس، لازم‌الاجرا خواهد شد.

وی در خصوص تأمین اعتبار این طرح گفت: راهکار‌هایی برای تأمین اعتبار این طرح در نظر گرفته‌ایم که در صورت موافقت سازمان برنامه و بودجه می‌توانیم آن را اجرایی کنیم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی درباره مرخصی ۹ ماهه زایمان زنان شاغل گفت: باید اعتبار اجرای این طرح از سوی سازمان برنامه و بودجه و حسابرسی تأمین شود که با آن‌ها مکاتباتی داشته‌ایم و در صورت توافق اجرایی خواهد شد، البته موافقت آن‌ها حتی تا زمانی که نقدینگی به ما پرداخت نشود، برای اجرای طرح کافی است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵.۵۹°    ۱۶.۷۹°