دانشگاه‌ها حق ثبت‌نام حضوری ندارند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:49 - يکشنبه 09 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۳۹۲۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳
مدیرکل برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم: هیچ‌کدام از دانشگاه‌ها حق ندارند دانشجویان را برای مواردی از قبیل ثبت نام، پرداخت شهریه و انتخاب واحد مجبور به حضور در دانشگاه کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

محمدرضا آهنچیان، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با شبکه خبر اظهار کرد: با توجه به اینکه برخی از دانشگاه‌ها در مناطق سفید، نارنجی و یا در مناطقی که وضعیت بحرانی ندارند، باشند ممکن است بخواهند از سهمیه حضوری استفاده کنند.

وی تأکید کرد: با توجه به وضعیت کشور و موج همه‌گیری کرونا که در کشور مشاهده می‌کنیم،  تأکید وزارت علوم این بوده که دانشگاه‌ها از ثبت نام حضوری در هر وضعیتی که استانشان قرار دارد، اجتناب کنند و حتما از ثبت نام‌های مجازی استفاده کنند.

آهنچیان تصریح کرد: دانشگاه‌ها در این زمینه بخشنامه‌ها و قوانین ابلاغی را روی سایت دانشگاه بارگذاری کرده‌اند و درخواست می‌کنم اگر در مواردی دانشگاهی دانشجویی را الزام به حضور در محیط فیزیکی دانشگاه کرد، حتما از مجاری ارتباطی وزارت علوم نظرات، انتقادات و اعتراضات خود را مطرح کنند و ما به شکل موردی این موارد را بررسی می‌کنیم.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پایان تأکید کرد: هیچ‌کدام از دانشگاه‌ها اعم از سراسری، آزاد و پیام نور حق ندارند دانشجویان را برای مواردی از قبیل ثبت نام، پرداخت شهریه و انتخاب واحد مجبور به حضور در دانشگاه کنند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۷°