چالش های طب سنتی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:18 - سه‌شنبه 07 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۳۹۳۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳
متخصص طب سنتی گفت: برخی افراد بدون تخصص و دانش لازم، به نام طب سنتی هر کاری که می‌خواهند، انجام می‌دهند و این طب را بد نام می‌کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

غلامرضا کرد افشاری، متخصص طب سنتی در گفت‌وگو با شبکه خبر اظهار کرد: تعداد پزشکان و متخصصانی که قرار است در دانشکده‌های طب سنتی تربیت شوند بسیار کم است و برای همین تعداد کم هم وضعیت کار تخصصی و حضور در بیمارستان‌ها بسته و ناشناخته است و در این مسیر با چالش‌هایی مواجه هستند.

وی گفت: برای من پزشک که تخصص طب سنتی گرفتم محیط و شرایط کار فراهم نیست ولی در مقابل برخی افراد بدون تخصص و دانش لازم، به نام طب سنتی هر کاری که می‌خواهند انجام می‌دهند و این طب را بد نام می‌کنند.

متخصص طب سنتی تأکید کرد: اگر بخواهیم طب سنتی در کشورمان رونق بگیرد و درست، علمی و تخصصی عمل کند باید به این روش بها دهیم.

کرد افشاری گفت: چین با استفاده از  ۹۵ درصد از طب سنتی توانست بیماری را کنترل کند و در تمام فرهنگشان طب سنتی را عجین کرده‌اند، در مقابل ما جز مقاومت کار دیگری نکرده‌ایم.

او افزود: تا زمینه ای برای جا افتادن طب سنتی فراهم می‌شود، یک نفر پیدا می‌شود و به نام طب سنتی حرفی می‌زند و موجب بدنامی این طب می‌شود.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۸°