آغاز غربالگری عمومی و افزایش تست کرونایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:19 - سه‌شنبه 30 دی 1399
کد خبر : ۸۰۳۹۴۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۴
رئیس قرارگاه عملیاتی ستاد ملی کرونا گفت: غربالگری عمومی و افزایش میزان تست فردا از استان کرمانشاه آغاز می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: از فردا محدودیت‌های کرونایی بیشتر در شهر‌های جدید اعمال می‌شود.
آقای عبدالرضا رحمانی فضلی پس از دومین نشست قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران افزود: با اعمال محدودیت‌های جدید از بعدازظهر فردا، فعالیت برای مشاغل به جز مشاغل سطح یک بعد از ساعت ۱۸ ممنوع خواهد شد.
وی اضافه کرد: همچنین طرح محدودیت تردد خودرو‌های شخصی بعد از ساعت ۲۱ هم در قرارگاه مطرح شد و ما ابعاد، محاسن، معایب و هزینه‌های این طرح را بررسی کردیم که گزارش این بررسی‌ها را به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه خواهیم کرد و هر تصمیمی که ستاد بگیرد آن را اجرا خواهیم کرد.
افزایش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به ۷۵ درصد
وزیر کشور با اشاره به گزارش ارائه شده در جلسه امروز قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا گفـت: براساس این گزارش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، انضباط و فاصله اجتماعی که به ۴۶ درصد در دو هفته گذشته رسیده بود هم اکنون به ۷۰ تا ۷۵ درصد رسیده که نشان دهنده همکاری و مشارکت خوب مردم در این باره است.
آغاز طرح غربالگری عمومی از فردا در استان کرمانشاه
رئیس قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: موضوع غربالگری عمومی و افزایش میزان تست فردا از استان کرمانشاه آغاز می‌شود.
رحمانی فضلی اضافه کرد: در اجرای این طرح، محلات تقسیم بندی می‌شود و بسیج، شهرداری، فرمانداری، بهداشت، هلال احمر، مساجد و مردم همکاری خواهند کرد.
وی گفت: با آغاز طرح غربالگری عمومی و افزایش میزان تست، انتظار داریم میزان مبتلایان و میزان ورودی به بیمارستان‌ها کاهش یابد که این امر مستلزم غربالگری عمومی است؛ اگر این طرح با تمهیدات اندیشیده شده، همکاری مردم را نیز در پی داشته باشد به یقین می‌توانیم این موضوع را در زمان بندی مناسبی که وزارت بهداشت ارائه کرده انجام دهیم.
وزیر کشور افزود: یکی از اهداف ما در جلسات قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا، افزایش مشارکت‌های مردمی است ضمن این که بیش از ۳۰۰ مصوبه ۴۲ جلسه گذشته ستاد به ۳۰۰ دستگاه اجرایی مربوط ابلاغ شده و از این دستگاه‌ها گزارش کار خواستیم که در مواردی بنا به هر دلیلی اگر مصوبات اجرا نشده و یا ضعف در اجرا داشته باید دلایل را بگویند که بر مبنای آن دلایل برنامه ریزی دقیق داشته باشیم.
وی ادامه داد: مبنا و بنای قرارگاه این است که از ظرفیت همه مردم، همه جغرافیای کشور و همه ساختار اداری کشور استفاده کنیم، بر این اساس مقرر شد استان ها، شهرستان ها، شهر‌ها و بخشداری‌ها چنین جلساتی را در قالب ستاد‌های استانی برگزار و اجرای مصوبات را به صورت دقیق پیگیری و به صورت روزانه به قرارگاه گزارش کنند.
رحمانی فضلی گفت: همچنین مقرر شد کمیته‌های وابسته به ستاد ملی مقابله با کرونا از بعد هماهنگی و نظارت بر حسن اجرا نیز گزارش‌های هفتگی خود را به قرارگاه بفرستند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۲°