حل مشکل کمبود معلم تا ۴ سال آینده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 23 خرداد 1400
کد خبر : ۸۰۳۹۶۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۸
وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد؛
حاجی‌میرزایی گفت: طبق پیش بینی‌ها و سهیمه‌های در نظر گرفته شده، مشکل تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش در ٣ تا ۴ سال آینده رفع می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

حل مشکل کمبود معلم تا ۴ سال آیندهبه نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که چه زمان مشکل کمبود معلم در این وزارتخانه رفع می‌شود، اظهار کرد: برنامه ریزی‌هایی در این مورد داریم که تا چند سال آینده مشکل کمبود نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش برطرف شود.

او ادامه داد: امسال بیشترین ظرفیت را به دانشگاه فرهنگیان اختصاص داده ایم و بر این اساس ٧٨ هزار نفر جذب نیرو داریم.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: از میان جذب شدگان دانشگاه فرهنگیان حدود ٢٨ هزار نفر از طریق اساسنامه ماده ٢٨، ٢٠ هزار نفر دانشجومعلم دوره چهارساله و ٢۵ هزار نفر نیروی تبدیل وضعیتی داریم که باید در دانشگاه آموزش‌های لازم را ببینند.

حاجی‌میرزایی در تشریح زمان رفع کمبود معلم تصریح کرد: با توجه به روند رشد جمعیت و افزایش ظرفیت دانشگاه فرهنگیان همچنین تعیین تکلیف افرادی که متعهد هستیم آن‌ها را استخدام کنیم، مشکل کمبود معلم در ٣ تا ۴ سال آینده رفع شده و به تعادل می‌رسیم.

او درباره تعیین تکلیف ظرفیت باقی مانده دوره چهارساله دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: مطمئنا این ظرفیت در نظر گرفته شده برای دانشگاه فرهنگیان را به طور کامل استفاده می‌کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °