ایران قوی، اقتصاد و تولید قوی می‌خواهد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:20 - سه‌شنبه 11 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۳۹۷۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱
رئیس قوه قضائیه گفت: ایران قوی؛ امنیت و اقتصاد و تولید قوی می‌خواهد و باید توسعه اشتغال و رونق و جهش تولید در الویت همه باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در آیین شکرانه ۱۵۰ هزار شغل به همت ستاد اجرایی فرمان امام گفت: افراد تحصیلکرده زیادی داریم که آماده به کار هستند و باید مشغول به کار شوند.

وی با اشاره به اینکه اشتغال در کاهش ورود شکایت‌ها در دادگاه‌ها بسیار کمک کننده است، گفت: افزایش تولید و اشتغال باعث کاهش فقر در جامعه می‌شود و بی شک هر چه فقر و بیکاری افزایش یابد شاهد افزایش جرم در یک جامعه خواهیم بود.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی افزود: رفع فقر و ایجاد اشتغال یکی از علل‌های مهم برای کاهش جرم در جامعه است.

وی افزود: این ستاد در روز‌های کرونایی نیز به خوبی عمل کرد و گام‌های ارزنده‌ای در تولید ماسک، واکسن و کیت‌های تشخیص کرونا برداشته است.

رئیس قوه قضائیه گفت: این مملکت ثروت دارد و نباید چهره فقر بر مناطق کشور خودنمایی کند و باید فقر را زدود و فقر محصول بی عدالتی اجتماعی است.

وی با اشاره به تاکید رهبر انقلاب بر مبارزه با فقر، فساد و تبعیض گفت: راهکار این قضیه اجرای عدالت است که می‌تواند بستر فقر، فساد و تبعیض را از بین ببرد. وقتی عدالت باشد توزیع امکانات و ظرفیت‌ها زمینه‌های فساد، فقر و تبعیض را از بین می‌برد.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه شعار‌هایی که رهبر فرزانه انقلاب هر ساله برای سال‌ها انتخاب می‌کنند نشان دهنده مطالعات زیادی است که بر روی این شعار‌ها انجام می‌شود، گفت: امروز دولت، نهاد‌ها، سازمان‌ها، نیرو‌های مسلح و تمام بخش‌ها تلاش خود را می‌کنند که به توانمندی اقتصادی، امنیتی، فرهنگی دست یابیم.

رئیس قوه قضائیه بابیان اینکه ما ایران قوی را دنبال می‌کنیم گفت: ایران قوی امنیت و اقتصاد و تولید قوی می‌خواهد که باعث ایجاد اشتغال شود مثل کاری که ستاد اجرایی فرمان امام خمینی امروز انجام داده است.

وی افزود: این ستاد در روز‌های کرونایی تولید ماسک و همچنین کیت‌های تشخیص را به حدی رساند که اکنون می‌توانیم جزو کشور‌های صادر کننده باشیم.
 
راهکار مبارزه با فقر و تبعیض، اجرای عدالت است
 
رئیس قوه قضاییه فقر را محصول بی عدالتی اجتماعی دانست و گفت: راهکار مبارزه با فقر و فساد و تبعیض، اجرای عدالت است.
 
حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی، صبح امروز (سه‌شنبه) در مراسم شکرانه ایجاد ۱۵۰ هزار شغل با همت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) افزود: شاید اگر همه تلاش‌های ستاد اجرایی را می‌شد به نمایش گذاشت مشخص می‌شد گام‌های ارزشمند و ماندگاری در جهت تولید و اشتغال و کار دانش بنیان و تحقق منویات مقام معظم رهبری برداشته شده است و از ریاست ستاد و اعضای فرهیخته ستاد تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: از هنر‌های ستاد فرمان اجرایی این بوده است که تولید ثروت کند و نیرو‌های کارآمد را گرد هم آورد و چهره‌هایی که در حد وزیر و یا معاون وزیر هستند.

حجت الاسلام رئیسی با بیان اینکه امروز با مشکلات و تنگنا‌هایی مواجهیم که دشمن برای ما ایجاد کرده است، افزود: گام‌های بسیاری در این چهل سال برداشته شده؛ اما باید گام‌های بیشتری برداشته شود.

وی با تاکید بر اینکه فقرزدایی و محرومیت زدایی از مسائل مهم است، گفت: در مملکتی که در جای جای آن ثروت خوابیده است نباید چهره کریه فقر مناطق مختلف کشور ما را بپوشاند.

 
بازدید رئیس دستگاه قضا از نمایشگاه دستاورد‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)

رئیس قوه قضاییه از نمایشگاه دستاورد‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در حوزه اشتغال زایی، جهش تولید و دانش بنیان دیدن کرد.

بازدید امروز حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییسی از این نمایشگاه به همراه آقای مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) صورت گرفت و مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز در این بازدید حضور داشت.

این نمایشگاه بخشی از دستاورد‌ها و عملکرد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) را که منجر به ایجاد ۱۵۰ هزار شغل در سال جاری شده به نمایش گذاشته است.
 
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۱°