ضرورت برنامه ریزی برای آزادسازی پول‌های بلوکه‌شده ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:45 - دوشنبه 10 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۳۹۸۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
رئیس جمهور با اشاره به گزارش وزارت امور خارجه در زمینه آزاد سازی منابع مالی بلوکه شده ایران در برخی کشور‌ها با توجه به موانع آمریکایی‌ها در این زمینه، بر ضرورت هماهنگی بیشتر و موثر وزارت امور خارجه و بانک مرکزی تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آقای روحانی روز سه شنبه در یکصد و هشتادمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به تحولات پیش رو در آمریکا اشاره کرد و افزود: دولت جدید آمریکا پیش از هر اقدامی برای ترمیم چهره مخدوش این کشور در جامعه جهانی می‌بایست در رفتار‌های غیرانسانی خود با سایر کشور‌ها تجدید نظر کند.

آقای روحانی در ادامه با اشاره به مصوبه روز گذشته دولت درخصوص موظف شدن وزارت خارجه و دستگاه‌های مرتبط برای تسریع و تسهیل تبادلات تجاری با کشور‌های علاقمند، بر برنامه ریزی و اقدامات سریع در این زمینه تاکید کرد.

در این جلسه وزارت خارجه گزارشی از فعالیت‌های انجام گرفته برای آزاد سازی منابع مالی بلوکه شده ایران در برخی کشور‌ها ارائه کرد و مقرر شد علیرغم فشار‌های تحریمی آمریکا، بانک مرکزی و وزارت امور خارجه با هماهنگی بیشتر و موثرتر نسبت به آزاد سازی و استفاده از این منابع برای تامین نیاز‌های تولیدی کشور اقدام کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۱°