طرح اقدام ملی مسکن را ادامه می‌دهیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:54 - سه‌شنبه 11 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۳۹۹۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۶
وزیر راه:
وزیر راه و شهرسازی گفت: طرح اقدام ملی مسکن را ادامه می‌دهیم تا افراد فاقد مسکن صاحبخانه شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای محمد اسلامی در مراسم ورود ۱۲۲ دستگاه ناوگان ریلی تولید داخل، در جمع خبرنگاران درباره تأثیر کاهش قیمت ارز بر کاهش قیمت مسکن، افزود: از سال ۹۷ تاکنون قیمت مسکن همانند سایر کالا‌ها متأثر از تحولات ارزی افزایش یافت و با کاهش قیمت ارز و طلا، باید قیمت‌هایی که افزایش داشته اند، نزولی شود، اما متأسفانه چسبندگی قیمت وجود دارد.

وی گفت: ما در طرح اقدام ملی مسکن، جامعه هدف را مشخص کردیم که ۴۳۶ هزار نفر واجد شرایط مشخص شدند که در حال انجام است.

آقای اسلامی با بیان اینکه طرح اقدام ملی مسکن را ادامه میدهیم تا افراد فاقد مسکن صاحبخانه شوند افزود: سازندگان هم ۸۰ درصد منابع مورد نیاز خود را در قالب تسهیلات از بانک‌ها دریافت می‌کنند که در این باره پرونده تشکیل شده و ساخت و ساز‌ها در حال انجام است.

وی گفت: در همه کالا‌ها و خدمات تحولات تهاجمی روی قیمت‌ها مردم را آزار میدهد که امیدواریم با نظارت و کنترل و تعامل همه قوا، کنترل قیمت‌ها انجام شود تا به شرایط پایدار برسیم.

وی تأکید کرد: همانگونه که با کاهش نرخ ارز، قیمت خودرو کاهش یافت، قیمت اقلام دیگر نیز بدون علت افزایش یافته بود باید برگردد.

افزایش قیمت بلیت هواپیما نداشتیم

آقای اسلامی درباره قیمت بلیت هواپیما و جلساتی که در این باره در حال برگزاری است، گفت: ما افزایش قیمت بلیت هواپیما نداشتیم و فهرستی که طبق آن قرار بود تا ۱۵۰ درصد افزایش قیمت‌ها اعمال شود، متوقف شد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه شرکت‌های هواپیمایی از سقف نرخی بلیت‌ها عبور نکردند افزود: شرکت‌های هواپیمایی را ملزم کردیم در فروش صندلی هواپیما سقف ۶۰ درصد ظرفیت را رعایت کنند و یک صندلی خالی کنار هر مسافر باشد.

آقای اسلامی افزود: شرکت‌های هواپیمایی درباره افزایش قیمت بلیت هواپیما با استناد به افزایش قیمت ارز، درخواست‌هایی داشتند که ما اعلام کردیم این نرخ‌های ارز واقعی نیست و باید تا متعادل شدن نرخ ارز، صبر کنند.

وی با تاکید بر اینکه اجازه تکرار پرواز‌های چارتر را نمیدهیم گفت: مشکل چارتر این بود که پرواز‌های برنامه ای، سلف خری میشد و چارترکننده با توجه به اقتضائات زمانی نرخ را تعیین می‌کرد و در کنسلی‌ها هم پول مسافر عودت داده نمی‌شد.

حمل و نقل ریلی یکی از سامانه‌های ایمن حمل و نقل

وزیر راه و شهرسازی در خصوص توسعه شبکه ریلی و تاثیر آن بر روی صنعت حمل و نقل، با تأکید بر این که حمل و نقل ریلی یکی از سامانه‌های ایمن حمل و نقل است، گفت: مقام معظم رهبری و همچنین رئیس جمهور همواره بر توسعه ظرفیت ریلی و کیفیت بخشی به حمل و نقل ریلی تأکید دارند و ما هم این موضوع را با اهتمام ویژه دنبال می‌کنیم.

آقای اسلامی با بیان اینکه سهم ریل در حمل کالا باید طبق برنامه به ۳۰ درصد افزایش یابد افزود: ما اتصال ۵ استان به شبکه ریلی را پیگیری کردیم و ۷ طرح ریلی تا پایان سال ۱۴۰۰ افتتاح می‌شود.

وی درباره جلوگیری از ورود مسافران مبتلا به کرونا به هواپیما و قطار گفت: در پایانه‌های ریلی، جاده‌ای و فرودگاهی سامانه‌هایی که طبق آن مسافران مبتلا به کرونا مشخص می‌شوند استفاده می‌شود و از ورود مسافرانی که تست مثبت کرونا دارند جلوگیری خواهد شد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۲°