جزئیات مصوبات جدید هیئت دولت برای رفع موانع جهش تولید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:18 - پنجشنبه 06 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۴۰۱۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۸
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با تصویب و اجرای کامل مصوبات اخیر دولت در کارگروه جهش تولید سازمان های مرتبط صادر کننده فقط ۱۵ روز فرصت دارند پاسخ استعلام دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"محمدعلی دهقان‌دهنوی" در گفتگو با ۱۸:۳۰ از چگونگی تشکیل کارگروه رفع موانع جهش تولید و مصوبات جدید آن گفت و افزود: در طرح مصوبات جدید هیئت دولت برای رفع موانع تولید و بهبود کسب و کار، قرار شد اطلاعات همه مجوز‌های کشور در یک مکان مشخص ثبت شود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی از چند بخش بودن مصوبات کارگروه جهش تولید گفت و افزود: یک بخش به تایید مجلس و یک بخش هم به تنفیض رئیس قوه قضائیه مرتبط می‌شود.
دهقان‌دهنوی از صدور "شناسه یکتا" و نظام اطلاعات یکپارچه خبر داد و گفت راهکار گره همه مجوز‌ها به این کد یکتا وابسته است. تاکنون هر کس که تصمیم به راه اندازی کسب و کاری داشت موظف بود انواع مجوز‌ها مانند انتقال آب و گاز، رعایت حریم‌ها از جمله حریم جاده و رودخانه را از مراجع ذی صلاح می‌گرفت.
او به جزئیات بیشتر راهکار ویژه وزارت صمت برای بهبود فضای کسب و کار پرداخت و گفت: دو تا سه سال دیگر همه مجوز‌های فعالیت اقتصادی هدفمند می‌شود. از این پس اطلاعات دقیق تر و حمایت‌ها مشخص می‌شود.
محمدعلی دهقان‌دهنوی از دومین مصوبه کارگروه گفت و افزود: از این پس تا ۴ ماه تمام مجوز‌ها بدون دخالت دست در سیستم ثبت می‌شود؛ و رای قطعی دستگاه‌های مرتبط درباره استعلام درخواست راه اندازی کسب و کار ظرف ۱۵ روز اعلام می‌شود.
دهقان دهنوی گفت: در فرایند مقررات زدایی به کمک مجلس قرار است مانع از تصویب بیش از دو قانون دستگاههای اجرایی شود.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: از این به بعد مصوبات هیئت مقررات زدایی که نیاز به بررسی و تصویب هیئت دولت دارد بدون هیچ واسطه ای ظرف مدت یکماه در دولت مطرح می شود.

عضو هیئت مقررات‌زدایی در ارتباط تصویری از بهبود وضعیت راه اندازی کسب و کار و حمایت قانونی گفت.
حسین سلاح‌ورزی" افزود: از دو سال گذشته در وزارت اقتصاد برای بهبود فضای کسب و کار و حذف قوانین دست و پاگیر تلاش کرده اند.
او به مقاومت برخی دستگاه‌های اجرایی در تسهیل مسیر کسب و کار گفت و افزود: به نظر من ویژگی‌های موثری در مصوبات اخیر کارگروه جهش تولید وجود دارد. قرار است علاوه بر جلوگیری از تصویب مقررات متعدد، ضمانت اجرایی بهتری هم در نظر گرفته است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۰°