دیدار دستیار ارشد وزیر خارجه با بشار اسد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:16 - چهارشنبه 12 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۴۰۱۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۱
رئیس‌جمهوری سوریه در دیدار با "علی‌اصغر خاجی" دستیار ارشد وزیر خارجه کشورمان، «کنفرانس بین‌المللی بازگشت آوارگان» را گامی اساسی و مهم در مسیر تلاش‌های دولت این کشور برای حل موضوع انسانی آوارگان سوری دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، اسد امروز میزبان علی‌اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر خارجه ایران و هیات همراه او بود.

محور این دیدار کنفرانس بین‌المللی بازگشت آوارگان سوری بود که قرار است در دمشق برگزار شود. هیأت ایرانی در این دیدار رئیس‌جمهوری سوریه را در جریان دیدگاه ایران در خصوص این کنفرانس قرار داد و اعلام کرد که تهران آماده ارائه هرگونه حمایت برای حل این موضوع انسانی است.

هیئت ایرانی همچنین در این دیدار تاکید کرد که بهبود اوضاع امنیتی سوریه و تلاش‌های فراوان دولت سوریه برای بازسازی خرابی‌های ناشی از تروریسم، پایه و اساس مهمی برای تلاش جهت بازگرداندن آوارگان سوری به کشور خود و پایان دادن به درد و رنج آن‌ها به شمار می‌رود که اکثرشان در کشور‌های همسایه به سر می‌برند.

از سوی دیگر، اسد نیز تاکید کرد که این کنفرانس گام مهمی در مسیر تلاش دولت دمشق برای حل پرونده آوارگان به شمار می‌رود. به ویژه اینکه در این کنفرانس فرصتی برای تبادل آرا و نظرات با طرف‌های منطقه‌ای و جهانی فراهم می‌شود.

رئیس‌جمهوری سوریه تصریح کرد که مسئله آوراگان یک مسئله سوری است، اما حل آن تنها توسط دولت سوریه ممکن نیست، بلکه به شفافیت برخی از کشور‌هایی بستگی دارد که ادعای دفاع از حقوق بشر را دارند، اما در عین حال توجهی به اوضاع دشوار این آوارگان در طول این سال‌ها نمی‌کنند. این کشور‌ها سعی در سیاسی کردن این موضوع دارند و می‌خواهند از آن به عنوان اهرمی برای تحت فشار قرار دادن دولت سوریه استفاده کنند.

دو طرف همچنین درباره برخی مسائل سیاسی از جمله مذاکرات آستانه درباره سوریه و کمیته تدوین قانون اساسی نیز گفتگو کردند.

کنفرانس بین‌المللی بازگشت آوارگان سوری فردا چهارشنبه در دمشق برگزار می‌شود.

موضوع آوارگان سوری یک بحران انسانی است که در آغاز جنگ علیه سوریه به عنوان ابزاری برای تحت فشار قرار دادن دولت سوریه و سرنگونی آن به کار گرفته شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۳°