رکورد ترخیص کالا‌های رسوبی در گمرک
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:40 - يکشنبه 05 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۴۰۷۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰
معاون فنی گمرک از ترخیص بیش از یک‌میلیون تن انواع کالا از گمرکات در راستای مصوبات ستاد هماهنگی اقتصادی دولت خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 مهرداد جمال ارونقی با اشاره به آخرین وضعیت ترخیص کالا‌های اساسی از گمرکات کشور گفت: از ۱۹ آبان که دستورالعمل مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت برای ترخیص کالا‌های رسوبی ابلاغ شد تا روز ۲۰ آبان با همکاری شبانه‌روزی گمرکات طی یک روز حدود ۱.۱ میلیون تن انواع کالا از گمرکات سراسر کشور ترخیص شد.
معاون فنی گمرک گفت: این کالا‌ها شامل مواد اولیه تولید، کالا‌های اساسی و نهاده‌های دامی، تجهیزات صنعتی، کالا‌های واسطه‌ای، اقلام مربوط به پروژه‌های راهبردی و تولیدی می‌باشند.
به‌گفته این مقام مسئول، طی ماه‌های ابتدایی سال و ابتدای آبان ماه تنها ۱۵ میلیون تن کالا از گمرکات کشور ترخیص شده بود که بر این اساس به‌صورت میانگین هر ماه ۲ میلیون تن کالا وارد کشور می‌شد، اما با عملیاتی شدن مصوبه دولت ظرف یک روز حدود ۱ میلیون تن کالا ترخیص شده است و این موضوع یک رکورد محسوب می‌شود.
وی اضافه کرد: ترخیص اقلام ضروری مردم به‌صورت شبانه‌روزی در گمرکات کشور در جریان است و امیدوار هستیم با نظارت سایر مراجع این افزایش عرضه و ترخیص گسترده کالا منجر به کاهش فوری قیمت کالا‌ها در بازار شود.
ارونقی در ادامه گفت: مشکل مربوط به برنج‌های رسوبی در گمرکات نیز حل شده است و با صدور مجوز‌های معتبر از سوی سازمان استاندارد محموله‌های رسوبی برنج نیز در حال ترخیص از گمرکات می‌باشد.
معاون گمرک گفت: حدود ۲۰ هزار تن برنج که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شده و در گمرکات رسوب کرده بود در حال ترخیص است و در اختیار شرکت بازرگانی دولتی قرار خواهد گرفت.
برچسب ها: کالا ، ترخیص ، گمرک ، رکورد
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۶°