انتظار تغییر آمریکا ساده لوحانه است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:01 - يکشنبه 09 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۴۰۸۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۷
سید حسن نصرالله: ترامپ چهره بدون نقاب آمریکا برای جهان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دبیرکل جنبش حزب الله لبنان گفت: ارزش و بزرگی شهدا و دستارود‌های آنان برای ما امنیت، قدرت و حضور مقتدرانه در معادلات منطقه‌ای را محقق کرد.
سید حسن نصرالله که به مناسبت روز شهید سخن می‌گفت افزود: ما باید ارزش و عظمت شهدا را بشناسیم و ملتی که قدر و ارزش شهدایش را بداند بهتر می‌تواند به آنان وفادار بماند. سید حسن نصرالله به موضع حزب الله لبنان در قبال تحولات لبنان اشاره کرد وگفت: پیشتر نیز گفته ایم که مقاومت لبنان در موضوع ترسیم مرز‌های زمینی و دریایی با رژیم اشغالگر قدس دخالت نمی‌کند، زیرا این مسئولیت دولت لبنان است و دولت باید به آزاد سازی مابقی سرزمین‌های لبنانی تحت اشغال کمک کند.
دبیر کل حزب الله لبنان تصریح کرد مقامت وظیفه خود میداند در کنار دولت لبنان از مرز‌های کشور محافظت کند.
برخی طرف‌ها اینگونه سعی دارند الغا کنند که مذاکره با طرف صهیونیستی مقدمه‌ای است برای عادی سازی رابطه با اسرائیل است. این حرف‌ها هیچ ارزشی ندارد و هدف آن سرپوش گذاری بر عادی سازی است که برخی رژیم‌های عربی با رژیم صهیونیستی انجام دادند.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: مطرح شدن صحبت‌هایی مبنی بر تمایل حزب الله برای عادی سازی رابطه با رژیم صهیونیستی کذب محض است و ارزشی هم برای نفی آن قائل نیستیم.

حسن نصرالله افزود: رژیم صهیونیستی به دنبال نفت و گاز در بلوک‌های دریایی مورد مناقشه با لبنان است و اگر این رژیم مانع از دست‌یابی لبنان به منابع طبیعی شود، لبنانی‌ها نیز بایستی در مقابل مانع دستیابی آن‌ها به این منابع شوند.
 
دبیر کل حزب الله لبنان گفت: آمریکایی که ملت‌های جهان را به پیروی از قانون فرا می‌خواند خود آخرین کسی است که آن را اجرا می‌کند. ترامپ دنبال مصادره ده‌ها میلیون آرای مردم آمریکا به نفع خود است و این موضوع بر حزب جمهوری خواه منعکس یافته است.‌ نمی‌خواهیم کسی با نگاه ازادی و دموکراسی غربی و دروغین آمریکایی ما را ببیند. سیاست آمریکا در منطقه ما، از ابتدا، سیاست اسرائیلی بوده است، خواه دموکرات‌ها باشند خواه جمهوری خواهان. نباید بر دولت جدید آمریکا شرط ببنیدم.
حسن نصرالله افزود: دولت ترامپ، بدترین دولت آمریکا از نظر وقاحت و جنایت و دچار خودبزرگ بینی در برابر دیگران به خصوص هم پیمانانشان، بود.
وی گفت: من از سقوط و شكست ترامپ به علت جنايت وقيحانه اي كه در حق دو شهيد فرمانده يعني قاسم سليماني و ابومهدي المهندس كرد احساس خرسندي و خوشحالي مي كنم.
سید حسن نصراالله افزود: از فردی مانند ترامپ احتمال هر امری و اتفاقی در دوران باقیمانده از دوره ریاست جمهوریش محتمل است. اقدام ترامپ به برکناری وزیر دفاعش ممکن است با اقدامات داخلی و خارجی آمریکا مرتبط باشد. ما باید به عنوان محور مقاومت در این دو ماه هوشیار باشیم. محور مقاومت باید در اوج آمادگی برای واکنش و مقابله به مثل در صورت هرگونه حماقت آمریکا یا اسرائیل باشد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۷°