جذب سرمایه ایرانیان خارج از کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:57 - دوشنبه 10 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۴۰۹۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲
معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه از تشکیل کمیته‌هایی برای جذب سرمایه‌های ایرانیان خارج از کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

جذب سرمایه ایرانیان خارج از کشوربه نقل از خبرگزاری صداوسیما، غلامرضا انصاری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه با اشاره به تشکیل کمیته‌هایی برای جذب سرمایه‌های ایرانیان خارج از کشور گفت: وزارت امور اقتصادی و دارایی قرار است این کمیته‌ها را تشکیل دهد تا راه حل‌های بهتری برای ایرانیانی که می‌خواهند با استفاده از منابع مالی خودشان با ایران تجارت کنند، ارائه دهد.

وی با اشاره به اینکه در دولت توجه ویژه‌ای به بحث ایرانیان خارج از کشور و دعوت آن‌ها برای سرمایه گذاری و تجارت می‌شود، افزود: خوشبختانه وزارتخانه‌های ذیربط مانند وزارت امور اقتصادی و دارایی، مقررات و ضوابط مفیدی را در این زمینه ارائه کردند و وزارت امور خارجه هم اقدامات تشویقی را در این زمینه به عمل آورده است.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه ابراز امیدواری کرد که مصوبه اخیر دولت در حوزه تجارت خارجی و صادرات و واردات، تسهیلات ویژه‌تری را برای ایرانیان خارج از کشور اختصاص دهد.

انصاری با تاکید بر اینکه فرصت خوبی هم برای ایرانیان خارج از کشور و هم پاسخگویی به نیاز‌های داخل فراهم شده است، گفت: این گروه از ایرانیان اگر سرمایه‌هایی مثل کارخانه، موسسه و یا تولید دارند می‌توانند با ارز خودشان با ایران تجارت کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۱°