افتتاح ۱۴۰۰ پروژه درمانی تا اردیبهشت ۱۴۰۰
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:15 - سه‌شنبه 11 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۴۱۱۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در راستای پویش «ره سلامت» تا اردیبهشت سال ۱۴۰۰، یک هزار و ۴۰۰ پروژه بهداشتی، درمانی و آموزشی افتتاح خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از ایرنا «سعید نمکی» روز پنجشنبه در  مراسم افتتاح طرح‌های ملی در حوزه آموزشی، بهداشتی، رفاهی و درمانی در سی‌ودومین برنامه پویش ملی «تدبیر و امید برای جهش تولید» افزود: علاوه بر این، صد‌ها مرکز بهداشت، خانه سلامت، مراکز جامع سلامت و مراکز آموزشی سلامت افتتاح می‌شود که رکورد تاریخی برای این دولت در مقایسه با قبل از پیروزی انقلاب و پس از پیروزی انقلاب را بر جای خواهد گذاشت؛ که امروز در شهر‌های مشهد مقدس، زرند در استان کرمان و شهر مقدس قم سه پروژه افتتاح می‌شود.

وی ادامه داد: تردیدی نیست که با لطف خداوند متعال و حمایت‌های بی بدیل رئیس جمهوری و همیاران در دولت، دولت تدبیر و امید با زرین‌ترین اوراق در مساعدت نظام سلامت بسته خواهد شد و امیدوارم که بتوانیم در اردیبهشت ۱۴۰۰ این کارنامه را به نحو احسن تقدیم ملت ایران کنیم که در تاریخ کشور جاودانه خواهد شد.

وزیر بهداشت در پاسخ به سوال رئیس جمهوری درباره بازسازی بیمارستان اسلام آباد غرب که در زلزله کرمانشاه صدمه دیده بود، گفت: همه مراکز بازسازی شده است، همچنین زیباترین مراکز بهداشتی و درمانی را برای آن‌ها ساخته‌ایم.

وی افزود: تنها یک بیمارستان که قرار بود با مشارکت بانک‌ها ساخته شود، هنوز به سرانجام نرسیده است. علاوه بر آن بیمارستان، چندین بیمارستان بزرگ را در کل منطقه افتتاح کرده ایم.

نمکی خاطر نشان کرد: خوشبختانه ضریب تخت در استان‌های مرزی یکی از مطلوب‌ترین شرایط را در حال حاضر دارد و کمبود جدی نداریم.

وی ادامه داد: برخی کمبود‌ها مانند دستگاه‌های اکسیژن‌ساز وجود داشت که ۱۴ دستگاه اکسیژن‌ساز فقط برای استان کرمانشاه، شهر صحنه و سنقر کلیایی ارسال شد.

 سه بیمارستان در شهر‌های قم، مشهد و کرمان در قالب دهمین آیین پویش ره سلامت امروز (پنجشنبه) با حضور رییس‌جمهوری به صورت ویدیو کنفرانس افتتاح شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۲°