استفاده از کیت های تشخیص سریع برای غربالگری کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:51 - چهارشنبه 12 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۴۱۱۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: کیت‌های تشخیص سریع برای سرعت‌ بخشی به غربالگری کرونا استفاده می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از ایرنا دکتر لاری افزود: برای سرعت بخشیدن به غربالگری مناسب کرونا راهی جز استفاده از کیت‌های تشخیص سریع نداریم، اما اهمیت کیت‌های تشخیص سریع در تداوم استفاده از این کیت‌ها، شناسایی به موقع بیماران و اطرافیان آن‌ها و همچنین قرنطینه بیماران است.

وی درباره استفاده از کیت‌های تشخیص سریع کرونا برای غربالگری افزود: هرچه تعداد تست‌های روزانه کرونا بیشتر شود، برای بیماریابی بیشتر مناسب‌تر است.
 
البته نکته مهم در مرحله بعد از انجام تست است. یعنی اگر تست انجام و فرد مثبت شناسایی شود، اما فرد از قرنطینه خارج شود، فایده‌ای نخواهد داشت؛ بنابراین اصل اساسی، فاصله گذاری و قرنطینه افراد با تست مثبت است.

وی ادامه داد: میزان حساسیت تست‌های تشخیص سریع حدود ۷۸ درصد تست‌های مولکولی یا PCR است.
 
دکتر لاری افزود: تولید این کیت‌های تشخیص سریع نیز در کشور آغاز شده است.
 
کیت‌های تشخیص سریع بهتر است برای موارد سرپایی استفاده شود.
 
اختصاصی بودن این کیت‌ها نیز بسیار مناسب  و اگر تست مثبت شود، یعنی قطعا مثبت است.

معاون وزیر بهداشت اظهارداشت: اگر هزینه تولید داخل این کیت‌ها حدود یک دلار تمام شود، انجام ۱۰۰هزار تست روزانه، هزینه‌ای حدود ۱۰۰هزار دلار خواهد داشت.
 
باید توجه کنیم که اهمیت استفاده از تست‌های تشخیص سریع، در تداوم آن است و در نتیجه باید تلاش شود که قیمت تمام شده این تست‌ها در کمترین میزان باشد.

لاری گفت: بخشی از پیچیدگی‌های مبارزه با کرونا در مسائل فرهنگی است.
 
نمی‌توان با ویروس کرونا با تعارف برخورد کرد و اگر تست کسی مثبت باشد، اطرافیان او و کسانی که با شخص مبتلا در ارتباط بودند باید خود را قرنطینه کنند.
 
براساس اعلام  فوت ۴۶۲ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید ۱۹ در کشور به ۳۹ هزار و ۲۰۲ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.
 
براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس تا ظهر روز گذشته (۲۱ آبان ۱۳۹۹) و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۷۸۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و سه هزار و ۳۳۹ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷۱۵ هزار و ۶۸ نفر رسید.

وی افزود: همچنین تاکنون ۵۳۶ هزار و ۱۰۵ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. ۵۶۰۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون پنج میلیون و ۳۴۴ هزار و ۸۲۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۳°