بزرگترین نساجی خاورمیانه، تولید را از سر گرفت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:49 - دوشنبه 03 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۴۱۲۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱
با صدور رای دیوان عالی کشور
رئیس دیوان عالی کشور گفت: به تازگی و با صدور رای دیوان، بزرگترین کارخانه نساجی خاورمیانه، تولید را از سر گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

بزرگترین کارخانه نساجی خاورمیانه، تولید را از سر گرفتبه نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور پیش از ظهر امروز در نشست با روسای دادگستری ها و قضات استان گلستان از به‌روز شدن رسیدگی پرونده ها در محاکم دیوان عالی خبر داد و اظهار داشت: بیش از ۸ هزار پرونده ماده ۴۷۷ موجودی پارسال محاکم دیوان، امسال رسیدگی شد که با تعیین تکلیف این پرونده ها، شاهد به روز شدن رسیدگی ها در محاکم دیوان هستیم.


او به نگاه حمایتی دستگاه قضا از تولید اشاره کرد و گفت: در همین راستا به تازگی و با صدور رای دیوان، بزرگترین کارخانه نساجی خاورمیانه، تولید را از سر گرفت.


رئیس دیوان عالی کشور در ادامه سخنان خود از قضات خواست تا با خلاقیت و ابتکار خود شیوه کار رسیدگی‌ها را تغییر دهند تا هم سرعت رسیدگی‌ها بیشتر شود و هم مردم، زودتر به حق خود برسند.


او افزود: فهرست‌نویسی پرونده های مهم و حجیم از جمله راهکارهای ساده و کارگشاست که به سرعت رسیدگی‌ها به ویژه در پرونده‌هایی که از استانها به محاکم دیوان ارسال می شود، کمک می کند.


مرتضوی مقدم در ادامه با اشاره به اینکه اجرای عدالت و احقاق حق، وظیفه اصلی دستگاه قضایی است گفت: این وظیفه با صدور آرای مستدل و محکم از سوی قضات ما محقق می شود.


توجه به عواقب رای نکته دیگری بود که رئیس دیوان عالی در سخنان خود به آن اشاره کرد و از قضات خواست تا هنگام صدور رای، آثار اجتماعی آن در جامعه را نیز مدنظر قرار دهند.


رئیس دیوان عالی کشور در بخش دیگری از سخنان خود از فعال کردن بازرسی های حضوری دیوان خبر داد و گفت: بازدیدهای استانی، اصلاحی و ارشادی بوده و در راستای اعمال تکلیف نظارتی دیوان است.


او از راه اندازی سیستم ویدئوکنفرانس در دیوان عالی هم خبر داد و گفت: با راه اندازی این سیستم از این پس قضات سراسر کشور می توانند غیرحضوری در نشسته ای عمومی دیوان شرکت کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۰°