عرضه ۷۱۱ میلیون دلار در سامانه نیما
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:23 - دوشنبه 10 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۴۱۳۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۸
روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد در هفته سوم آبان(منتهی به ٢٢ آبان ١٣٩٩) حدود ٧١١ میلیون دلار در سامانه نیما عرضه و به فروش رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 براساس معاملات انجام شده میانگین نرخ موزون معاملات دلاری حدود ٢۴٩۵٠ تومان بوده است.
پیش از این رئیس کل بانک مرکزی گفته بود روزانه حدود ۱۵۰ میلیون دلار توسط صادرکنندگان در سامانه نیما عرضه می‌شود.
«عبدالناصر همتی» افزود: با مشورت اتاق بازرگانی و هماهنگی با وزارت صمت بزودی اقداماتی ویژه‌ای برای استفاده حداکثری از منابع صادرکنندگان برای تامین ارز موردنیاز واحد‌های تولیدی انجام خواهیم داد.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: دلیل افزایش نرخ ارز صدور بخشنامه‌های متعدد ارزی نبوده است بلکه دلیل آن کاهش درآمد‌های ارزی کشور است.

رئیس شورای پول و اعتبار با بیان اینکه از صادراتی که برای ما ارزآوری داشته باشد حمایت می‌کنیم، گفت: قصد نداریم در شرایط فعلی اقتصاد، به صادرکنندگان فشار وارد کنیم و یا آن‌ها را برای رفع تعهد ارزی به قوه قضائیه معرفی کنیم.

عالی‌ترین مقام بانک مرکزی افزود: در نیمه دوم سال نرخ ارز کنترل می‌شود. از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه ۶ میلیارد و ۷۰۸ میلیون یورو در سامانه نیما عرضه شده است و در صورتی که در ۶ ماه دوم امسال  میزان عرضه ارز همانند شهریور ماه باشد، تا پایان سال ۹ میلیارد و ۷۶۸ میلیون یورو دیگر ارز حاصل از صادرات به سامانه تزریق خواهد شد که با این حساب میزان عرضه ارز در مجموع سال ۹۹ در نیما به ۱۶ میلیارد و ۴۷۶ میلیون یورو خواهد رسید. این میزان، ۶۸۲ میلیون یورو بیشتر از میزان عرضه ارز در سال گذشته( ۹۸ )است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۱°