افزایش چشمگیر استفاده از دوچرخه در روزهای کرونایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:07 - دوشنبه 10 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۴۱۸۲
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۱
متخصص مکانیک ورزشی می‌گوید: دوچرخه سواری در سلامت قلب و عروق، تقویت ریه‌ها و ماهیچه‌ها تاثیر زیادی دارد و از سوی دیگر به کاهش استرس در شرایط کرونایی هم کمک می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 رشته ورزشی دوچرخه‌سواری به دلیل اینکه یک رشته انفرادی است و تمرینات آن در خانه نیز قابل اجراست، از سوی برخی از ورزشکاران و علاقه‌مندان به ورزش در روز‌های شیوع کرونا مورد توجه بیشتری قرار گرفت.

یکی از پرسش‌ها در زمان دوچرخه‌سواری این است که آیا باید ماسک بزنیم یا نه؟ دکتر مجلسی دراین باره گفت: ماسک‌های پارچه‌ای معمولی بر توانایی تنفس دوچرخه سوار تأثیر می‌گذارد. بهتر است از ماسک مجهز به دریچه و پارچه پلی‌استر مشبک و مواد نئوپرن استفاده کنید که می‌تواند شما را در هوای سرد هنگام دوچرخه سواری گرم نگه‌دارد.

حتی آمار‌ها هم نشان می‌دهد که استفاده از دوچرخه در ۶ ماه اول سال ۱۳۹۹ افزایش چشم‌گیری داشته و از اواخر فروردین ماه به بعد که مردم به زندگی روزمره خود برگشتند و زندگی کردن با کرونا را یاد گرفتند، استفاده از دوچرخه برای جا به جایی در حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد رشد داشته است.

دکتر مجلسی متخصص مکانیک ورزشی به استفاده از دوچرخه در مقابله با بیماری کرونا هم اشاره کرد و گفت: باتوجه به اینکه دوچرخه سواری نوعی ورزش محسوب می‌شود، برای همین می‌تواند در تقویت سیستم ایمنی بدن برای مقابله با کرونا موثر باشد.


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۱°