کاهش حمایت جمهوریخواهان از ترامپ
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:07 - شنبه 08 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۴۱۸۳
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۶
علیرغم اصرار وکلای دونالد ترامپ بر برنامه‌های دور از ذهن خود برای لغو انتخابات ریاست جمهوری، نشانه هایی از ایجاد شکاف‌هایی در دیوار حمایت جمهوریخواهان از ترامپ در حال نمایان شدن است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی آمریکایی سی ان ان نوشت: بیشتر اعضاء حزب جمهوریخواه می‌گویند جو بایدن رئیس جمهور منتخب باید گزارش‌های جلسات اطلاعات ملی را دریافت کند و دیگران هم شروع به تأیید ماهیت تلاش رئیس جمهور کردند.
 هنوز هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که ترامپ و جمهوریخواهان برجسته قصد داشته باشند به بایدن تبریک بگویند. ترامپ هنوز در حال توئیت کردن تئوری‌های توطئه در مورد انتخابات برای ایجاد خشم در پایگاه سیاسی خود است و اعضای حزب جمهوریخواه درصدد کمک به ترامپ برای پیروزی در دو انتخابات دور دوم احتمالی در جرجیا هستند که مشخص می‌کند چه کسی سنا را کنترل کند.
 اما بعد از اینکه روز چهارشنبه جیمز لنکفورد سناتور جمهوریخواه از اوکلاهما به یک ایستگاه رادیویی محلی گفت رئیس جمهور منتخب باید دریافت گزارش‌های جلسات اطلاعاتی ریاست جمهوری را تا پایان هفته آغاز کند، تعدادی از سناتور‌های ارشد حزب جمهوریخواه از جمله سناتور چاک گراسلی ارشدترین فرد از حزب جمهوریخواه در سنا، سناتور ویپ جانتون و حتی سناتور لیندزی گراهام از کارولینای جنوبی از افراد وفادار به ترامپ که رئیس جمهور را قبول نکردن نتایج ترغیب کرده است، روز پنجشنبه صحبت کردند و گفتند آن‌ها هم چنین عقیده‌ای دارند.
 لنکفورد در اظهارنظر خود خاطر نشان کرد پس از حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر، کمیته دو حزبی که درباره این حملات تحقیق کرد، متوجه شد جدول زمانی فشرده برای انتقال قدرت پس از انتخابات مورد مناقشه سال ۲۰۰۰ می‌توانسته است به عدم آمادگی برای این حمله کمک کرده باشد.
 این کمیسیون در گزارش خود پس از حملات به اختلافات پیرامون انتخابات و "جنگ حقوقی ۳۶ روزه پس از کاهش یافتن دوره گذار عادی به نصف اشاره کرد. این کمیسیون اعلام کرد از دست دادن وقت، اقدامات دولت جدید را در خصوص شناسایی، استخدام و به دست آوردن تأیید سنا در خصوص انتصاب‌های مهم مختل کرد که این وضعیت، آمادگی آمریکا قبل از حملات تروریستی را کاهش داد.
 گام واسطه‌ای جمهوریخواهان در مدار رئیس جمهور، شکاف روزافزون بین واقعیت عملی که بایدن باید به دانش مهم امنیت ملی مجهز باشد تا اداره کشور را از ژانویه آغاز کند و داستان‌های سیاسی که رئیس جمهور و حامیان وی مطرح می‌کنند نشان داد.
 مایک دی واین فرماندار جمهوریخواه اوهایو که رئیس ایالتی است که هفته گذشته رئیس جمهور برنده آن شد، در برنامه "روز جدید" شبکه تلویزیونی سی ان ان گفت:" ما باید معاون رئیس جمهور سابق را به عنوان رئیس جمهور منتخب در نظر بگیریم. " فرماندار اوهایو گفت در حالی که رئیس جمهور حق دارد گزینه‌های قانونی را دنبال کند، مسائل فوری تری برای کشور وجود دارند.
دی واین گفت: "من نگران این ویروس هستم. من نمی‌دانم این وضع چه مزیت‌هایی دارد. به نظر می‌رسد جو بایدن رئیس جمهور بعدی آمریکا خواهد بود. " وی افزود:" آمریکا نیاز دارد به عنوان یک کشور متحد شود. "
 آنچه بار دیگر نادرستی ادعا‌های ترامپ در مورد وقوع تقلب در انتخابات را نشان دادند، مجموعه‌ای از بررسی‌های درستی انتخابات که در آریزونا در حال انجام است بودند که سی ان ان، اواخر پنجشنبه شب بایدن را فرد پیروز در آنجا اعلام کرد. ترامپ پنجشنبه در توئیتی گفته بود ممیزی آرا در آریزونا به معنای "این است که ما به راحتی در این ایالت پیروز خواهیم شد. "، اما ممیزی‌های پس از انتخابات نشان داد هیچ مدرکی از تقلب نظام‌مند رای دهندگان یا اختلافات عمده وجود ندارد که بر نتیجه انتخابات تأثیر بگذارد. مقامات چند شهرستان متمایل به جمهوریخواهان تصمیم گرفتند این ممیزی‌ها انجام نشوند. گزارش‌های سایر شهرستان‌های باقیمانده هنوز ارسال نشده است.
 گروهی از مقامات ملی، ایالتی و خصوصی انتخابات در بیانیه‌ای مشترک در روز پنجشنبه گفتند هیچ مدرکی مبنی بر "حذف هرگونه سیستم رأی دادن یا گم شدن آراء، تغییر آرا یا به هر طریقی به خطر افتادن آنها" وجود ندارد.
 "شورای هماهنگی دولتی زیرساخت‌های انتخابات و کمیته‌های اجرایی هماهنگی بخش زیرساخت‌های انتخابات" اعلام کرد:" "انتخابات ۳ نوامبر ایمن‌ترین انتخابات در تاریخ آمریکا بود. در حال حاضر، در سراسر کشور، مقامات انتخاباتی در حال بررسی و بررسی مجدد کل روند انتخابات هستند. " این گروه شامل کارمندان فدرال است که در دولت ترامپ کار می‌کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۸°