بازدید رئیس سازمان زندانها از ندامتگاه مرکزی کرج
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:26 - شنبه 08 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۴۱۸۸
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۷
رئیس سازمان زندان‌ها سرزده از ندامتگاه کرج بازدید و از نزدیک به بررسی تراکم زندانیان، وضعیت استراحت شبانه مددجویان و کمبود فضای این ندامتگاه پرداخت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 حاج محمدی در این بازدید با اشاره به کمبود فضای فیزیکی زندان‌ها به نسبت زندانیان گفت: فضای فیزیکی زندان‌ها، با جمعیت کیفری که برای امنیت جامعه، ناگزیر از نگهداری آن‌ها هستیم متناسب نیست، تامین زیر ساخت‌های زندانبانی نیازمند نگاه ویژه دولت است.
رئیس سازمان زندان‌ها افزود: پس از مشاهده کمبود فضا و وضعیت نامناسب نگهداری مددجویان، در گفتگو با خبرنگار صدا و سیما اظهار داشت: متاسفانه به رغم سیاست‌های قوه قضائیه و تلاش‌های فراوان، کماکان شاهد جمعیت بالای کیفری در زندان‌ها هستیم.
 
 
 
 حاج محمدی گفت: به همان میزان که کاهش جمعیت کیفری و سیاست‌های حبس زدایی اهمیت دارد، نگهداری مجرمین خطرناک و آن‌ها که مخل امنیت روانی، جانی و مالی شهروندان بوده و متنبه نشده اند نیز، مهم است که این امر مستلزم فضای کافی است.
 رئیس سازمان زندان‌ها افزود: شرط لازم برای موفقیت در امر اصلاح و تربیت که ماموریت اصلی زندانبانی است، فضا و امکانات مناسب است که از این بابت سازمان زندان‌ها نیازمند توجه و کمک ویژه دولت محترم می‌باشد.
 حاج محمدی اظهار امیدواری کرد مشکل کمبود فضای فیزیکی در ندامتگاه کرج با پیگیری مسئولین استانی مرتفع شود.
 رئیس سازمان زندان‌ها در ادامه بازدید، نماز جماعت صبح را همراه با زندانیان اقامه نمود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۷°