عراقچی: توافق آتش بس قره باغ "بی اساس" است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:53 - سه‌شنبه 11 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۴۲۱۴
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴
معاون سیاسی وزیر امور خارجه شایعات درخصوص توافق آتش بس قره باغ را "بی اساس" خواند و گفت: هیچ تغییری در مسیر‌های ترانزیتی ایران به سمت ارمنستان یا آذربایجان ایجاد نخواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، آقای سید عباس عراقچی، افزود: متاسفانه اطلاعات غلط و گمراه کننده همراه با نقشه‌های جعلی در فضای مجازی در حال انتشار است و ادعا‌هایی همچون قطع مرز ایران با ارمنستان، ایجاد کریدور در داخل خاک ارمنستان یا حتی داخل خاک ایران، تغییر ژئوپلتیک منطقه و... مطرح شده است که از اساس واقعیت ندارد و با اغراض خاص سیاسی و تبلیغاتی صورت می‌گیرد.

آقای عراقچی با اشاره به نقشه اصلی توافق گفت: چنانچه در این نقشه مشاهده می‌شود، بحث ایجاد یک نوار جغرافیایی در حاشیه مرز ایران با ارمنستان که زیاد مطرح شده است کاملا بی مبنا است.

فرستاده ویژه رئیس جمهور برای ارائه طرح صلح ایران گفت: آنچه در توافق آتش بس قره باغ آمده ایجاد یک کریدور جاده ای، یا بهتر است گفته شود، یک مسیر ترانزیتی، داخل خاک ارمنستان از نخجوان به سمت خاک اصلی آذربایجان است که امنیت آن توسط روسیه تضمین خواهد شد و مسیر دقیق آن نیز هنوز مشخص نیست.

آقای عراقچی همچنین گفت: این ایده جدیدی نیست و طرح آن سابقه طولانی دارد، و اگر هم عملی شود، که با هزار، اما و اگر همراه است، هیچ تغییری در مسیر‌های ترانزیتی ایران به سمت ارمنستان یا آذربایجان ایجاد نخواهد کرد.

معاون وزیر امور خارجه تاکید کرد: با این حال رایزنی‌های ما با همه طرف‌ها ادامه دارد، عصر چهارشنبه نیز گفتگوی طولانی با سفیر روسیه در تهران در همین خصوص داشتم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۲°