تعطیلات شدید، مهم‌ترین اقدام برای مهار کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:29 - جمعه 17 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۰۴۲۱۵
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۹
معاون کل وزیر بهداشت: در کشور ما که روزانه ۴۵۰ فوتی کرونایی و ۳ هزار بستری داریم، مهم‌ترین اقدام برای شکستن کمر بیماری تعطیلات شدید است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت در گفت‌وگو با شبکه خبر، با تأکید بر اینکه هر نوع تجمعی خلاف دستورالعمل‌های بهداشتی است، گفت: پیشنهاد ما این است هر گونه تجمع بیش از ۱۵نفر منع شود.

وی افزود: مسافرت چه هوشمند و چه برنامه‌ریزی شده، ابتلای بیماری را افزایش می‌دهد؛ اگر در اتوبوسی یک نفر آلوده باشد در انتهای سفر همه مبتلا هستند.

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به دو مدل برای مقابله با ویروس کرونا تصریح کرد: برخی کشورها از جمله چین، نیوزلند، تایوان، کره جنوبی و ژاپن سیاست سرکوب را انتخاب کرده‌اند  و در این زمینه موفق هم بوده‌اند، انتخاب این نوع سیاست اقتصاد بسیار قوی و یا حکومت کاملا مردمی و دیکتاتوری را می‌طلبد تا هر تصمیمی که دولت می‎گیرد را اجرایی کنند اما ما و بسیاری از کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکا سیاست انقباضی و انبساطی را انتخاب کرده‌ایم.

حریرچی تأکید کرد: در کشور ما که روزانه ۴۵۰ فوتی کرونایی، ۳ هزار بستری و هفته‌ای ۳ هزار کشته داریم، مهم‌ترین اقدام برای شکستن کمر بیماری تعطیلات شدید است.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۸°