امن ترین مکان سازمان انتقال خون است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 23 خرداد 1400
کد خبر : ۸۰۴۲۲۲
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۷
رئیس سازمان انتقال خون گفت: مردم نگران کرونا در مراکز انتقال خون نباشند، امن‌ترین جا از لحاظ بهداشتی، این مراکز هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عشقی، در ارتباط تصویری با شبکه خبر، با اشاره به اینکه طبق طبقه بندی‌هایی که در سازمان انتقال خون داریم، افزود: درحال حاضر با کمبود خون مواجه هستیم و در وضعیت بحران نیستیم.

رئیس سازمان انتقال خون در ادامه ضمن بیان اینکه نمی‌خواهیم در وضعیت بحران باشیم، گفت: هموطنان ما از جمله خواهر، مادر، فرزند، همشهری‌ها و هموطنانمان در بیمارستان‌ها اعمال جراحی اورژانسی لازم دارند، بیماران تالاسمی در سراسر کشور، خانم‌های باردار که در اعمال جراحی نیاز به خون و همچنین نوزادانی که نیاز به تعویض خون دارند، بیماران سرطانی و شیمی درمانی و ... ممکنه دچار مشکل شوند و مسئولیت اجتماعی برای تک تک ایرانیانی است که می‌توانند اهداء خون داشته باشند و به دلایل غلط در این دوره کرونایی از اهدا خون اجتناب می‌کنند.

عشقی با بیان اینکه هرساله آلودگی هوا، سرما و ساعات رفت و آمد، باعث کمتر مراجعه کردن مردم به مراکز اهدایء خون شده است، گفت: ما همیشه در موارد ذکر شده آمادگی لازم را داشته و خواهیم داشت.

رئیس سازمان انتقال خون، با اشاره به اینکه یک قسمت از کاهش شاخص اهدای خون مربوط به بیرون نیامدن مردم از منزل به دلیل کرونا است، از مردم انتقاد کرد و افزود: ما می‌بینیم که مردم از منزل بیرون می‌آیند و به پاساژ‌ها و خرید می‌روند و در اتوبان‌ها ترافیک زیاد مردم وجود دارد.

عشقی در ادامه گفت: امن‌ترین جا سازمان انتقال خون است و بیمارستان‌ها مشلکات خود را دارند.

وی افزود: سازمان انتقال خون تمام پایگاه‌های خود را موظف کرده است که فاصله گذاری اجتماعی و رعایت کلیه موازین بهداشتی و نوبت دهی اینترنتی داشته باشد لذا برای جلوگیری از تجمع به سایت سازمان انتقال خون www.IBTO.ir مراجعه فرمایید.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °