۸ واکسن ایرانی کاندیدا‌ی سازمان جهانی بهداشت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:28 - سه‌شنبه 11 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۴۲۴۵
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳
سخنگوی سازمان غذا و دارو در توئیتی از قرار گرفتن هشت واکسن ایرانی در فهرست کاندیدا‌های واکسن کووید۱۹ سازمان جهانی بهداشت خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از ایرنا، کیانوش جهانپور روز شنبه در توئیتی تصریح کرد: ۸ واکسن ایرانی کرونا در فهرست کاندیدا‌های واکسن سازمان جهانی بهداشت قرار گرفته و البته ۸ واکسن ایرانی دیگر درآستانه ورود به این فهرست قرار دارد.

وی افزود: تقریبا تمام استراتژی‌های احتمالی دستیابی واکسن کووید ۱۹در ایران از مرحله تولید آزمایشگاهی عبور کرده است.

سخنگوی سازمان غذا و دارو روز گذشته (جمعه) نیز در توئیتی از قرار گرفتن پنج واکسن ایرانی در فهرست کاندیدا‌های واکسن کووید۱۹ سازمان جهانی بهداشت خبر داده بود.

از زمان شیوع کرونا (اوایل سال گذشته) گام‌های برای مهار این ویروس و تهیه واکنس برای آن برداشته شده است.

رضا ملک زاده معاون فناوری و تحقیقات وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از نزدیک شدن ایران به موفقیت کشف و ساخت واکسن کرونا خبر داده است.
ملک زاده با یادآوری اینکه ما در مراحل پری کلینیکال این طرح هستیم و هنوز وارد مرحله کارآزمایی بالینی انسانی آن نشده ایم، در این باره زمان تولید و عرضه به بازار واکسن کرونا ایرانی، گفت: برای فعالیت‌های تحقیقاتی نمی‌توان زمان دقیق اعلام کرد، اما محققان ما با تمام توان و ظرفیت در تلاش هستند تا این موضوع محقق شود، به عبارتی باید تلاش بیشتری کنیم تا مراحل ساخت این واکسن را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز ۲۱ مهر سال جاری از آزمایش واکسن کرونا تولید داخل بر روی نمونه انسانی تا دو سه هفته آینده خبر داد.

وی در مراسم شصت و هفتمین نشست منطقه‌ای مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، درباره تولید واکسن کرونا در ایران نیز گفت: مراحل کار دنبال می‌شود، آزمایش حیوانی بر روی میمون هم انجام شده و نتایج خوبی داشته و تا دو سه هفته آینده آزمایش واکسن بر روی نمونه انسانی هم آغاز می‌شود، تمام مراحل بر اساس استاندارد‌های بین المللی است و گزارش آن امروز به سازمان بهداشت جهانی ارائه می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۲°