تجارت ٨ میلیارد دلاری ایران با اروپا در هفت ماه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:12 - چهارشنبه 05 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۴۲۵۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۶
سخنگوی گمرک گفت: تجارت خارجی کشورمان با اروپا در طی ۷ ماه گذشته بیش از ۸ میلیارد دلار بوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  سید روح اله لطیفی، سخنگو و دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک در تشریح آخرین وضعیت تجارت کشورمان با اروپا گفت: طی ۷ ماهه اول سال جاری سطح تجارت خارجی ایران با کشور‌های اروپایی به ۱۵ میلیون و ۹۱۰ هزار و ۸۱۶ تن برابر با ۸ میلیارد ۸۰۷ میلیون و ۸۷۹ هزار و ۸۴۱ دلار رسیده است.

لطیفی گفت: حجم صادرات کشورمان به اروپا در این بازه زمانی بالغ بر ۵ میلیون و ۶۰۵ هزار و ۸۹۱ تن بوده است که از حیث ارزش این میزان صادرات کالا‌های ایرانی برابر با ۲ میلیارد و ۶۶ میلیون و ۸۴۰ هزار و ۵۳۸ دلار بوده است. ضمن آنکه در میان کشور‌های اروپایی اصلی‌ترین مقاصد صادراتی، کشور ترکیه با یک میلیارد و ۴۸۹ میلیون و ۳۷۲ هزار و ۴۰۸ دلار و پس از آن کشور‌های روسیه، آلمان و ایتالیا قرار دارند همچنین کمترین میزان صادرات به کشور اسکاتلند با ۱۳ هزار و ۹۵۲ دلار بوده است.

وی افزود: کشورمان به ۳۷ کشور اروپایی از قبیل اتریش، آلمان، بوسنی و هرزگوین، بلژیک، سوئیس، دانمارک، فرانسه، اسپانیا، انگلستان، ایتالیا، هلند، سوئد، اسلواکی، نروژ و… صادرات داشته است.

لطیفی در خصوص وضعیت واردات کشورمان از اروپا نیز گفت: کشورمان در این بازه زمانی از ۴۴ کشور اروپایی واردات داشته است که حجم این واردات بالغ بر ۱۰ میلیون و ۳۰۴ هزار و ۹۲۵ تن کالا و برابر با ۶ میلیارد و ۷۴۱ میلیون و ۳۹ هزار و ۳۰۳ دلار بوده است که بیشترین واردات از ترکیه با ۲ میلیارد و ۲۳۴ میلیون و ۶۷۰ هزار و ۶۴۰ دلار و پس از ترکیه از کشور‌های آلمان، روسیه و انگلستان بوده است.

وی افزود: کشورمان در مجموع از ۴۴ کشور اروپایی نظیر انگلستان، فرانسه، آلمان، ایتالیا، چک، سوئیس، سوئد، اتریش، بلژیک، دانمارک، اسپانیا، ایرلند، کرواسی، هلند، پرتقال، لهستان، اوکراین، روسیه و … واردات انجام داده است.
برچسب ها: تجارت ، صادرات ، گمرک
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۰°