پوشش ۱۰۰درصدی برق رسانی در ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:54 - چهارشنبه 08 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۴۲۸۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰
ایران ارزان‌ترین برق دنیا را در اختیار دارد و تولید برق با شاخص‌های مناسب در کشور نشان دهنده توانمندی متخصصان ایران اسلامی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مدیر عامل شرکت توانیر در آیین رونمایی از دستگاه تمام اتوماتیک تصفیه شیمیایی آنلاین روغن ترانسفورماتور در مشهد گفت: هم اینک بیش از یک میلیارد نفر در جهان هنوز بدون برق هستند و هدف‌گذاری برای بهره مندی سراسر جهان از انرژی برق در سال ۲۰۵۰ است، اما برق رسانی در ایران هم اکنون به حدود ۱۰۰ درصد رسیده است.

محمد حسن متولی زاده افزود: در شرایط دشوار تحریم‌های اقتصادی با بهره گیری از توانمندی بالای متخصصان داخلی موفق شدیم صنعت برق کشور را به سطح مطلوبی برسانیم آنچنان که شاخص‌های این صنعت در کشور با شاخص‌های بین‌المللی از نظر بازده، تلفات و ضریب بهره وری هم تراز است.

مدیر عامل شرکت توانیر گفت: تابستان امسال نیز مانند سال گذشته از اوج بار در شبکه برق، موفق عبور کردیم و طی سه سال متوالی با برنامه ریزی مناسب و مدیریت بار توانستیم اوج بار در تابستان را بدون خاموشی پشت سر بگذاریم.

متولی زاده رشد مصرف برق صنایع بزرگ کشور در سال گذشته را ۱۴ درصد اعلام و اظهار کرد: طی دو سال پیاپی رشد اوج بار در شبکه به میزان یک درصد کنترل شده و ضمن کنترل پیک بار، ضریب بهره وری از تجهیزات برق نیز افزایش یافته است.

وی ترانسفورماتور را یکی از گران قیمت‌ترین و ارزشمندترین تجهیزات صنعت برق دانست و گفت: افزایش ضریب بهره وری از این دستگاه‌ها و طول عمر آن‌ها بسیار اثرگذار بوده و به این لحاظ موفقیت متخصصان مشهدی در ساخت دستگاه تصفیه روغن ترانسفورماتور که در سطح بین المللی مطرح شده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

مدیر عامل شرکت توانیر افزود: بهره برداری از دستگاه تمام اتوماتیک تصفیه شیمیایی آنلاین روغن ترانسفورماتور علاوه بر برخورداری از مزایای اقتصادی، باعث بازگشت ۱۰ برابر سرمایه اولیه برای ساخت آن شده و آلودگی زیست محیطی را کاهش داده و توانمندی جوانان را به ظهور رسانیده است.

متولی زاده ادامه داد: علاوه بر تجهیزات ترانسفورماتور یکی از اولویت‌های صنعت برق کشور، تجهیزات مربوط به هوشمندسازی شبکه و استفاده از لوازم اندازه گیری هوشمند است که در این زمینه صنعت برق از شرکت‌های دانش بنیان مدد می‌جوید.

وی گفت: صنعت برق بسیار پرهزینه است بنابر این با همکاری بانک‌های عامل در صدد هستیم از ایده‌ها و طرح‌هایی که اجرای آن‌ها برای کشور صرفه اقتصادی دارد حمایت مالی کنیم تا ضمن درآمدزایی برای مجریان طرح به توسعه و کاهش هزینه‌های صنعت برق کشور نیز کمک شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°