کالاهای اساسی در گمرک نمی‌ماند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:59 - شنبه 08 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۴۳۵۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵
معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: وضع ذخایر استراتژیک کشور در شرایط بسیار خوبی است و روند ورود کالا به کشور فوق‌العاده تسهیل شده و کالا در گمرک نمی‌ماند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

عباس قبادی، معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت با اشاره به تسریع ترخیص کالا‌های اساسی از بنادر و گمرکات گفت: ۳.۷ میلیون تن کالای اساسی، ۴ میلیون تن دیگر کالا‌ها و الباقی کالا‌های کانتینری که در مجموع ۸.۳ میلیون تن کالا در گمرکات بوده است که با صدور دستورالعمل جدید، تا کنون ۱.۳ میلیون تن کالا ترخیص شده و حدود ۴۰۰ هزار تن در حال ترخیص و حدود ۶۰۰ هزار تن کالا هم کار ترخیصشان در حال انجام است.

وی افزود: ۲۰۰ هزار تن برنج ماه‌ها در گمرک مانده بود که به سرعت حدود ۴۰ درصد آن ترخیص شده است.

قبادی با بیان اینکه کالا‌های ترخیص شده همه کالا‌های اساسی (گروه یک) و کالا‌های گروه ۲۱ و ۲۲ و ۲۳ است گفت: تمام تلاش ما این است که کالا به وفور در بازار باشد وقتی کالا فروان در بازار باشد قیمت‌ها کاهش خواهد یافت.

معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت با تأکید بر اینکه کالاهای اساسی در گمرک نمی‌ماند، گفت: وضع ذخایر استراتژیک کشور در شرایط بسیار خوبی است و روند ورود کالا به کشور فوق‌العاده تسهیل شده است.

گمرک هیچ کالایی را بدون ثبت سفارش ترخیص نمی‌کند

مهدی میراشرفی، رئیس کل گمرک ایران هم با برشمردن آمار واردات کالا‌های اساسی و ضروری گفت: هیچ کالایی ترخیص نمی‌شود مگر به اعتبار ثبت سفارشی که انجام شده است.

وی با بیان اینکه یک عدد کالای لوکس نباید وارد شود و نظارت آن با گمرک است، تصریح کرد: ما حتی از ورود کالا‌هایی از این دست که حتی ثبت سفارش شده، کد رهگیری آن هم صادر شده و گمرک به لحاظ قانونی مکلف به ترخیص آن است، تا آنجا که توانسته‌ایم به لحاظ قانونی مانع ورود این نوع کالا‌ها شده‌ایم.

میراشرفی تأکید کرد: گمرک هیچ کالایی را بدون ثبت سفارش، ثبت آماری و کد رهگیری ترخیص نمی‌کند.

رئیس کل گمرک ایران گفت: امسال ما نسبت به سال گذشته تا کنون ۹۰۰ هزار تن ذرت بیشتر ترخیص کرده‌ایم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۷°