هشت ملوان ایرانی آزاد شده از تانزانیا وارد چابهار شدند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:40 - دوشنبه 10 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۴۳۶۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸
هشت ملوان ایرانی ساکن جنوب سیستان‌ و بلوچستان پس از چهار سال رایزنی در دارالسلام تانزانیا هفته گذشته آزاد و پس از بازگشت به ایران امروز وارد چابهار شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه در منطقه آزاد چابهار گفت: این ملوانان ایرانی ساکن سیستان و بلوچستان حدود چهارسال پیش توسط گارد ساحلی کشور تانزانیا دستگیر و زندانی شده بودند که بعد از این موضوع و با پیگیری‌های بعمل آمده توسط وزارت امورخارجه، سفارت ایران در دارالسلام و دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه در منطقه آزادچابهار آزاد شدند.

طوسی گفت: طی چهار سال گذشته سفارت ایران در دارالسام تلاش‌های زیادی را برای آزادی زندانیان بعمل آورد و دیدار‌ها و ملاقات‌های بسیاری با روسای جمهوری، یوان عالی کشور و دیگر مقامات قضایی تانزانیا توسط سفیر کشورمان انجام شد.

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه در منطقه آزاد چابهار ادامه داد: با آزاد شدن این ملوانان و برگشت آنان به کشور حدود ۲۲ صیاد زندانی در آن کشور داریم که امیدواریم پیگیری‌های بعمل آمده موجب تسریع در فرایند رسیدگی قضایی به پرونده آنان و شاهد آزادی همه ملوانان باشیم.

وی اظهارداشت: صیادان باید توجه داشته باشند رفتار‌های مجرمانه و همچنین تجاوز به حریم و قلمرو آب‌های ساحلی کشور‌ها جرم محسوب شده و مشکلاتی را برای خود، خانواده و همچنین دستگاه دیپلماسی کشور بوجود خواهند آورد و لازم است در این زمینه آموزش‌هایی توسط دستگاه‌های ذیربط به آنان داده شود.

طوسی گفت: براساس آخرین آمار‌ها یک هزار و ۲۶۵ فروند قایق فایبرگلاس، ۱۶۳ فروند قایق چوبی، ۴۳۶ فروند لنج یخی و ۵۲۴ فروند لنج سردخانه دار با ۲۱ هزار و ۷۸۱ نفر صیاد دائمی و فصلی در قالب ۳۴ تعاونی صیادی در حوزه اداره‌کل شیلات سیستان و بلوچستان فعالیت دارند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۱°