افزایش ۴ برابری خطر تصادف هنگام صحبت با تلفن همراه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:16 - چهارشنبه 05 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۴۳۶۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۳
رئیس اداره پیشگیری از سوانح و حوادث وزارت بهداشت گفت: در صورت استفاده از تلفن همراه حین رانندگی حتی اگر با هندزفری باشد، تا ۴ برابر خطر تصادف را افزایش می‌دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

علیرضا مغیثی، رئیس اداره پیشگیری از سوانح و حوادث وزارت بهداشت در نشست خبری امروز به تشریح یک دهه اقدامات پیشگیرانه در حوزه حوادث ترافیکی کشور پرداخت.

وی با اشاره به برنامه «راه ایمن» که سازمان بهداشت جهانی ۱۶ سال قبل در پیش گرفت، گفت: در حال حاضر روزانه ۳۷۰۰ نفر در دنیا در حوادث ترافیکی فوت می‌کنند.

رئیس اداره پیشگیری از سوانح و حوادث وزارت بهداشت افزود: ۵۵ درصد فوتی‌ها یا عابر پیاده یا راکبان دوچرخه و موتورسیکلت‌ها هستند.

مغیثی با بیان اینکه در ۱۰ سال گذشته موفق شده‌ایم تا حدی کاهش مرگ ناشی از حوادث ترافیکی را در کشور داشته باشیم، گفت: نه ما و نه دنیا به اهداف پیش‌بینی شده سازمان بهداشت جهانی نرسیده است.

وی ادامه داد: تا سال ۲۰۳۰ کاهش ۵۰ درصدی مرگ‌های ترافیکی نسبت به سال ۲۰۱۱ در کشور‌ها پیش‌بینی شده است.

رئیس اداره پیشگیری از سوانح و حوادث وزارت بهداشت گفت: ۸۱ درصد مرگ‌ها در کشور ما ناشی از ۴ بیماری غیر واگیر است که با ایجاد راه ایمن کاهش می‌یابد.

وی افزود: با شروع اپیدمی کرونا در کشور شاهد کاهش ۱۴ درصدی مرگ‌های ناشی از حوادث ترافیکی بودیم و میزان مصدومیت‌ها در حوادث ترافیکی ۲۵ درصد کاهش یافته که علت آن کاهش تردد‌ها بوده است.

مغیثی ادامه داد: در سال گذشته ۱۶ هزار و ۹۴۶ مورد مرگ ناشی از حوادث ترافیکی در کشور رخ داد.

وی افزود: در ۶ ماهه اول امسال ۷ هزار و ۸۹۱ مورد مرگ ناشی از حوادث ترافیکی در کشور داشتیم که در مقایسه با مدت مشابه ۶ ماهه اول سال ۹۸ که ۹۳۵۷ مورد فوتی بوده است، ۱۶ درصد کاهش مرگ و میر داشته‌ایم.

مغیثی از حوادث ترافیکی در ایران به عنوان سومین علت مرگ در کشور نام برد و گفت: حوادث ترافیکی حدود ۵ تا ۶ درصد هزینه‌های ناشی از بیماری‌ها در کشورمان را شامل می‌شود.

رئیس اداره پیشگیری از سوانح و حوادث وزارت بهداشت، با اشاره به تاثیر استفاده از تلفن همراه در بروز حوادث ترافیکی گفت: در صورت استفاده از تلفن همراه حین رانندگی حتی اگر با هندزفری باشد، تا ۴ برابر خطر تصادف را افزایش می‌دهد.

وی ادامه داد: پیامک زدن با تلفن همراه تا ۲۳ برابر خطر تصادف را افزایش می‌دهد.

مغیثی با اشاره به آمار بالای مرگ و میر کودکان زیر ۵ سال در حوادث ترافیکی کشور گفت: ۶۰ درصد احتمال مرگ در تصادفات شدید با نشستن کودکان در صندلی کودک کاهش می‌یابد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۰°