چتر حمایت دولت و مجلس بر سرشرکت های دانش بنیان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 13 مرداد 1400
کد خبر : ۸۰۴۳۸۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۶
معاون رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان گفت: با تصویب مجلس، شرکت های دانش بنیان تحت حمایت های خاص دولت قرار گرفتند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  "سعید منجم زاده" در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر گفت: براساس قانونی که در سال ۸۹ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید مقرر شد دولت شرکت‌های دانش بنیان را در سراسرکشور شناسایی کند و آن‌ها را تحت حمایت‌های خاص خود قرار دهد.

او گفت: اگر بخواهیم به توسعه بلند مدت به خصوص از منظر توسعه اقتصادی دست پیدا کنیم باید نگاه ویژه‌ای به شرکت‌های دانش بنیان داشته باشیم چرا که توسعه اقتصادی با تاکید و تکیه بر شرکت‌های دانش بنیان مفهوم پیدا می‌کند و نگاه سنتی به اقتصاد دیگر از اولویت دولت‌ها نیست.

معاون رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان گفت: دولت و مجلس شورای اسلامی به این مسئله اهتمام داشته و هم زیر ساخت‌های قانونی برای آن طراحی شده و در دولت هم مورد توجه قرار گرفته شده است.

او گفت: ۵ هزار و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان را از ابتدای برنامه یعنی سال ۱۳۹۱ شناسایی کرده ایم و دستگاه اجرایی متولی آن معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری است که تمرکز اصلی فعالیت خود را روی همین موضوع قرار داده است.

سعید منجم زاده گفت: در هر حوزه صنعتی که شرکت تولیدی در کشور مشغول فعالیت هستند ما شرکت دانش بنیان داریم، از حوزه‌های که سطح دانش نوین در آن خیلی زیاد است مانند حوزه‌های بیوتکنولوژی و نانو تکنولوژی که عمدتاً شرکت‌هایی که بادانش بومی در این حوزه فعالیت می‌کنند تا شرکت‌هایی که در حوزه‌های سنتی و قدیمی‌تر فعالیت می‌کنند می‌تواند دانش بنیان باشند مشروط به بر این که دو ویژگی اصلی را داشته باشند.

او گفت: ویژگی اول؛ باید سطح فناوری و خدماتی که ارائه می‌دهند بالای بوده و از پیچیدگی فنی قابل توجهی برخوردار باشد و ویژگی دوم اینکه دانش فنی تولید محصول در داخل شرکت بومی شده باشد.

حسینی، مدیر عامل شرکت دانش بنیان میهمان دیگر برنامه هم گفت: اقتصاد دانش بنیان با محوریت شرکت‌های دانش بنیان با اینکه در کشور ما موضوع نو و جدیدی است، اما با همت مدیران و مسئولان در چند سال اخیر رشد قابل توجهی داشته است.

کلاهی، مدیر عامل شرکت دانش بنیان دیگر میهمان برنامه گفت: معاونت علمی و فن آوری در سال‌های اخیر در ایجاد یک اکوسیستم موفق عمل کرده است تا شرکت‌های نوآور و فن آور بتواند رشد کنند و بالغ شوند.
او گفت: شرکت‌های دانش بنیان مشکلات بزرگتر هم دارند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °