جزئیات محدودیت های جدید از اول آذر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:19 - جمعه 24 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۰۴۳۹۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۴
رحمانی فضلی؛
فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: محدودیت‌های جدید براساس سطح هشدار قرمز، نارنجی و زرد خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"عبدالرضا رحمانی فضلی" در گفتگو با تیتر امشب بعنوان فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره اهداف تشکیل قرارگاه عملیاتی گفت و افزود: بعد از ۸ ماه اقدامات مختلف و فراز و فرود‌ها، مرکزی برای نظارت بر حسن اجرا و پیگیری امور اجرایی در اقصی نقاط کشور و در تمام دستگاه‌های اجرایی به وزارت کشور سپرده شد.

او با بیان اینکه کشور در موج سوم شیوع کرونا قراردارد، گفت: در سه هفته اخیر برای بازنگری ۴۳ جلسه و ۳۷۰ مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا بررسی شده است.

وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا از تشکیل جلسه با برخی دستگاه‌های اجرایی کشور گفت: مدیریت و کنترل ویروس کرونا هدف اصلی طرح محدودیت هاست، کاهش تعداد بیماران و ورودی‌های بیمارستانی ضامن دستیابی به هدف طرح است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا افزود: غربالگری و شناسایی بیماران باید در سطح وسیع انجام شود. "طرح محلات" به کمک بسیح، هلال احمر، فرمانداری‌ها و ... در محلات اجرا می‌شود.

دکتر رحمانی فضلی از قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا افزود: برای اینکه بتوان زنجیره انتقال را شناسایی و قطع کرد باید حلقه‌های تماس شناسایی و ظرفیت تست‌ها ارتقا یابد.

او گفت: از سه شنبه با ورود تست‌های فوری ایرانی دایره تست‌های ما از ۴۲ هزار در روز به ۱۰۰ هزار تست در روز خواهد رسید.

او مرحله "قرنطینه خانگی" را مرحله سوم اهداف قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا نام برد و گفت: برای اجرای قرنطینه از ظرفیت‌های نیرو‌های مسلح، هتل‌ها و مراکز گردشگری و دیگر مراکز برای قرنطینه در سطح وسیع استفاده خواهیم کرد.

رحمانی فضلی گفت: ردیابی الکترونیکی مبتلایان بعنوان مرحله چهارم از اهداف هفت گانه طرح جدید قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا است. در این مرحله از اپلیکیشن "ماسک" استفاده می‌کنیم.

او درباره ممنوعیت استفاده از خدمات اتوبوس رانی و هواپیمایی برای مبتلایان به کرونا تا دو هفته دیگر گفت: از این پس به کمک وزارت راه و شهرسازی، تمام فرودگاه‌ها و قطار‌ها ملزم به استعلام الکترونیکی با کد ملی هستند و به مبتلایان به کرونا بلیت فروخته نمی‌شود. افراد مبتلا به کرونا تا ۱۴ روز حق سفر ندارند.

رحمانی فضلی گفت: با دسته بندی مناطق به سه سطح زرد، نارنجی و قرمز، اختیارات استان‌ها برای تصمیم گیری درباره کنترل کرونا افزایش یافته است. در مناطق قرمز ورود و خروج کنترل می‌شود و افراد متخلف تا ۱ میلیون تومان جریمه می‌شوند.

او گفت: در اجرای منع تردد‌ها و محدودیت‌ها استان تهران و البرز یک استان در نظر گرفته شده اند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با کرونا افزود: ادارات و دستگاه‌های اجرایی (صداوسیما، بیمارستان‌ها و...) که نیاز به نوبت کاری (شیفتی) کارکنان خود دارند برای جلوگیری از جریمه شدن، شماره پلاک خودرو آن‌ها را به نیروی انتظامی اعلام کنند. مبنای ثبت با دوربین‌های راهنمایی و رانندگی است. تاکسی‌های اینترنتی و آژانس‌ها منعی برای فعالیت در این دو هفته محدودیت ندارند.

او گفت: دوشنبه‌ها وزارت بهداشت اقدام به اعلام وضعیت استان‌ها خواهد کرد.
وزیر کشور گفت: سه محور و رکن اصلی پایه‌های این پروژه‌ها است. وزارت بهداشت، اطلاع رسانی تبلیغات و آموزش مردم بخصوص صدا و سیما درباره بیماری کرونا و خودِ مردم سه رکن اساسی برای مبارزه با ویروس کرونا هستند.

او با بیان اینکه تولید کشور نباید تعطیل شود، گفت: مراکز تولید و بانک‌ها باز هستند. ادارات تعطیل نیستند، اما با یک سوم کارکنان و یا کمتر به فعالیت خود ادامه می‌دهند.
دکتر رحمانی فضلی درباره مراکز آموزشی آموزش و پرورش گفت: کادر اداری مراکز آموزشی تعطیل هستند مگر آنکه سامانه آموزش غیر حضوری را اداره می‌کنند.
 
فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با کرونا با اشاره به ۴ انتخابات پیش رو (ریاست جمهوری، شورا‌های شهر و روستا، خبرگان رهبری و مجلس)گفت: به دنبال راهکار‌ی مناسب برای برگزاری انتخابات قابل قبول در شرایط کرونایی هستیم. در این باره تا دو ماه دیگر با مشورت شورای نگهبان تصمیم گیری می‌کنیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۲۶°