تست بالینی واکسن آنفلوانزا اواخر آذر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 08 مرداد 1400
کد خبر : ۸۰۴۴۱۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۹
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری ابراز امیدواری کرد که واکسن آنفلوانزا تست‌های بالینی خود را اواخر آذرماه شروع کند و حداکثر یک ماه بعد از آن، نتایج این واکسن اعلام شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

تست بالینی واکسن آنفلوانزا اواخر آذر انجام می‌شودبه نقل از مهر، دکتر مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری در خصوص واکسن آنفلوانزا اظهار کرد: امید می‌رود واکسن آنفلوانزا تست‌های بالینی خود را اواخر آذرماه شروع کند و پیش بینی می‌شود که حداکثر یک ماه بعد از آن نتایج این واکسن اعلام شود.

وی با بیان اینکه این واکسن از نوع نوترکیب است، عنوان کرد: این واکسن توسط محققان کشور به نتیجه رسیده و برای آنفلوانزای فصلی مناسب است.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری با تاکید بر اینکه شیوه تولید این واکسن بدون استفاده از تخم مرغ است، بیان کرد: اکنون واکسنی ایرانی برای پیشگیری از آنفلوانزا به تولید می‌رسد که با استفاده از spf تخم مرغ است؛ اما واکسن جدید بدون این ماده و برای اولین بار در کشور به تولید می‌رسد.

وی با بیان اینکه آمریکا تنها تولید کننده این واکسن بدون spf تخم مرغ است که اکنون محققان ایرانی به دانش فنی آن دست پیدا کرده‌اند، گفت: تاکنون این واکسن به کشور ما وارد نشده و تولید هم نشده است.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری با بیان اینکه تاثیر این واکسن جدید با قبلی در افراد یکسان است فقط در تولید وابستگی به تخم مرغ ندارد، گفت: این واکسن چهارظرفیتی آنفلوانزای فصلی است که برای همه قابل استفاده است؛ همه افراد می‌توانند از این واکسن استفاده کنند؛ در واقع بعد از رونمایی و افتتاح خط تولید تا یک ماه بعد واکسن به بازار خواهد رسید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °