توسعه همکاری وزارت دفاع و شهرداری تهران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:53 - شنبه 15 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۴۴۱۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱
وزارت دفاع و شهرداری تهران تفاهمنامه ساخت تجهیزات امداد هوایی و اطفا حریق امضا کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
امیر حاتمی در مراسم امضای تفاهم نامه وزارت دفاع و شهرداری تهران گفت: با شهرداران شهر‌ها در حوزه املاک و مسائل شهری همکاری می‌کنیم.

وی ادامه داد: در این تفاهم نامه نیز از طرف دولت مسئولیت‌هایی را در زمینه اطفای حریق و امداد هوایی به عهده می‌گیریم و قرار شد مرکز اطفا تشکیل دهیم که می‌تواند مرکزی برای امداد هوایی هم باشد.

وزیر دفاع افزود: مجموع صنایع دفاع یک مجموعه دانش بنیان است و از طریق مرکز فناوری وزارت دفاع می‌تواند در حوزه‌هایی کمک رسانی کند و حوزه مهار آتش سوزی هم حوزه‌ای است که وزارت دفاع توانایی انجام آن را دارد.

امیر حاتمی گفت: در امداد هوایی لازم است خلبانان آموزش‌هایی ببینند چرا که پرواز بر فراز شهر‌ها با هدف امداد یا خاموش کردن آتش سوزی نیاز به تخصص‌های ویژه دارد و در این زمینه نیز آموزش‌های لازم را ارائه خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم هیچ حادثه‌ای در تهران اتفاق نیفتد، اما اگر حادثه‌ای رخ داد باید آمادگی لازم را داشته باشیم.
 
آقای پیروز حناچی در مراسم امضای تفاهم نامه شهرداری تهران با وزارت دفاع درباره پادگان ۰۶ ارتش افزود: تلاش می‌کنیم که نگرانی‌های آن‌ها را برطرف کنیم و طرح پادگان ۰۶ براساس برنامه پیش برود.

استفاده از ظرفیت‌های وزارت دفاع برای امداد هوایی

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه با وزارت دفاع گفت: خدمت امیرحاتمی رسیدیم تا با استفاده از ظرفیت‌های وزارت دفاع، ایمنی شهر تهران را بالا ببریم، در این حوزه خلاء‌هایی وجود دارد که یکی از آن‌ها امداد و اطفای هوایی و لزوم رسیدگی به حادثه دیدگان در شهر به وسیله امداد هوایی است.

آقای حناچی تصریح کرد: در این زمینه همکاری‌های خوبی پیش از این با وزارت دفاع داشتیم، اما با این تفاهم نامه این همکاری‌ها ابعاد گسترده‌ای پیدا می‌کند.

وی گفت: بخشی از این همکاری‌ها مربوط به ساخت تجهیزات مورد نیاز برای شهرداری در صنایع وزارت دفاع است که یکی از این تجهیزات مربوط به حوزه رباتیک و تجهیزات کنترل از راه دور است و بنای ما توسعه همکاری‌ها با وزارت دفاع و استفاده از ظرفیت‌های موجود برای شهرداری تهران است.
 
این تفاهم نامه همچنین شامل بهره مندی مدیریت شهری شهر تهران از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های سازمان‌های تابعه وزارت دفاع، پشتیبانی نیرو‌های مسلح به منظور نجات و اطفای حریق، ارتقای تجهیزات و سامانه موجود در مدیریت شهری به خصوص در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران است.
 
این همکاری همچنین شامل برنامه ریزی و برگزاری پودمان‌های آموزشی و همایش‌های مشترک برای بالابردن آمادگی برای مقابله با بحران هاست و برای اجرای این تفاهم نامه ۵ سال کمیته مشترکی تشکیل خواهد شد.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۸°