تولید انبوه کیت‌های تست فوری کرونا در کشور از هفته آینده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 23 خرداد 1400
کد خبر : ۸۰۴۴۳۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱
ربیعی خبر داد؛
سخنگوی دولت گفت: کیت‌های تست فوری کرونا از این هفته به طور انبوه در کشور تولید و وارد فرایند تشخیص و درمان خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

ربیعی سخنگوی دولت در نشست هفتگی خود با خبرنگاران اظهار کرد: با پیگیری‌هایی که از اسفندماه درکشور شروع شد، مراکز علمی و دانشگاهی کشور در خصوص داروی کرونا تلاش‌های شایسته‌ای انجام دادند و خوشبختانه ما امروز جزو تولید کنندگان داروهایی هستیم که در دنیا تجویز می‌شوند و تاثیراتی هم دارند هر چند تاثیر نهایی هیچ دارویی ۱۰۰ درصد تایید نشده است.

وی با بیان اینکه همین داروهایی که تجویز می‌شود و در سطح جهان و ایران اثربخشی هم داشته را ما تولید می‌کنیم، افزود: بعد از تولید دستگاه سی تی اسکن، تولید کیت‌های آزمایش پادتن، دستگاه ونتیلاتور و دارو‌های مطرح در درمان کرونا، بر اساس گزارش مطرح شده در دولت، کیت‌های تست فوری کرونا از این هفته به طور انبوه در کشور تولید و وارد فرایند تشخیص و درمان خواهد شد.

ربیعی تصریح کرد: با توجه به شرایطی که پیش آمد و تعداد مرگ و میر‌های ما افزایش یافت که علت اصلی آن هم عدم همراهی تعدادی از افراد جامعه حتی حرکت بیماران در سطح شهر بود که با توجه به بررسی‌ها مشخص شد در مشاغل مختلف تا بیش از ۵۰ - ۶۰ کیلومتر افراد مبتلا حرکت کرده اند.

سخنگوی دولت ادامه داد: ما با وضعیت جدیدی روبرو شدیم و لازم بود متناسب با این وضعیت تصمیماتی را اتخاذ کنیم.

ربیعی اظهار کرد: ما تعطیلات گسترده ای در شهر‌های قرمز، فاصله گذاری فیزیکی، تست‌های گسترده، افزایش پوشش بیمه‌ای بیماران کرونا، افزایش غربالگری و هدفمندی غربالگری و نیز قرنطینه مبتلایان را ایجاد کردیم همچنین مبتلایانی که نمی توانند در منازل خودشان قرنطینه شوند، دولت مراکزی در اختیارشان قرار خواهد داد، علاوه بر اینها ردیابی الکترونیکی و از همه مهمتر برنامه نهادینه سازی اجتماعی رعایت پروتکل‌ها ا ز عناصر اصلی استراتژی دولت در این مقطع است که امیدواریم همه این‌ها وضعیت مناسبی را در کشور ایجاد کند.

ربیعی اضافه کرد: فاصله گذاری اجتماعی را در کشور با تعطیلات گسترده به نوعی به فاصله گذاری اجتماعی اجباری تبدیل کردیم که امیدوار بودیم فاصله گذاری ها با رعایت مردم بصورت داوطلبانه باشد، ولی ناچار به این تصمیم گیری و تعطیلی‌ها شدیم هر چند بار اقتصادی را بر دوش جامعه خواهد گذاشت.

ربیعی با بیان اینکه غربالگری‌ها گسترش خواهد یافت ، گفت: برای کمک به درمان بیماران، پوشش‌های بیمه‌ای را افزایش دادیم و امیدواریم این اقدامات در کنار هم پاسخ لازم را بدهد و ما شاهد کاهش مرگ و میر هموطنانمان باشیم.

وی ادامه داد: در کنار همه این موارد و از همه مهمتر، نهادینه شدن رعایت پروتکلها در جامعه است و از همه درخواست می کنیم برای کاهش فشار بر روی نظام سلامت، به این رعایتها که می تواند ایمنی فردی و ایمنی دیگران را افزایش دهد، تن بدهند.

سخنگوی دولت  گفت: پیش از این گفته بودیم که در دوگانه سلامت و معیشت، تصمیم گیری واقعا دشوار است؛ کشوری که با تحریم روبروست و اقتصادش در فشار است، تصمیم گیری درباره اینکه کجای دوگانه بایستیم دشوار است اما در نهایت ملاک تصمیم گیری نهایی ، برنامه ایست که سلامت محور آن  باشد .

ربیعی افزود: در یکی دوماه گذشته طرحهای بسیاری در وزارت بهداشت مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت؛ نهایتا کمیته سلامت ستاد هفته گذشته طرح نهایی خود را به ستاد ملی ارائه کرد همچنین کمیته امنیتی و انتظامی و اجتماعی هم دیدگاهها و نظرات اجتماعی خود را اعلام کرد و شنبه گذشته تمهیدات اجتماعی و انتظامی آن مورد تصویب ستاد قرار گرفت.

وی تصریح کرد: لازم است اعلام کنم که تاکنون هیچ تاخیری در تصمیم گیری درباره پیشنهادهایی که از مجاری کارشناسی رسمی و کمیته سلامت به ستاد  آمده ، صورت نگرفته است.

 

طرح حمایت دولت از بیکاران و افراد دارای مشکلات معیشتی

سخنگوی دولت در بخشی دیگر از این نشست خبری با اشاره به جلسه ستاد اقتصادی امروز دولت با موضوع تعطیلی‌های کرونا، افزود: با تعطیلی‌هایی که برای مقابله با کرونا پیش بینی شده است تعداد زیادی از هموطنانمان بیکار می‌شوند و با مشکلات معیشتی مواجه خواهند شد؛ بر این اساس رئیس جمهور، وزرای رفاه و رئیس سازمان برنامه و بودجه را موظف کرد تا گروه هدف و همینطور منابع مالی را برای تامین این طرح بررسی و نتیجه آن را تا پایان هفته آماده کنند.

ربیعی با اشاره به اینکه بر اساس این طرح، تعداد قابل توجهی از هموطنانمان تا پایان سال مورد حمایت قرار می‌گیرند، ابراز امیدواری کرد که این طرح روز شنبه در ستاد ملی مقابله با کرونا به تصویب برسد.

وی افزود: اطلاعات کارگران فصلی و افرادی که شغلشان را به طور صددرصد از دست داده اند و یا دچار آسیب شده اند، در بانک اطلاعات ایرانیان ذخیره خواهد شد.

جزئ تولید کنندگان داروی کرونا در جهان هستیم

سخنگوی دولت گفت: مراکز علمی و دانشگاهی کشور در خصوص دارو‌های کرونا تلاش‌های شایسته‌ای انجام دادند و امروز جزو تولید کنندگان دارو‌هایی هستیم که در دنیا تجویز می‌شود.

آقای ربیعی در ادامه نشست خبری هفتگی با خبرنگاران، افزود: یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مسائل در هفته گذشته کرونا بود، کرونا در دنیا خشن‌تر و بیرحمانه‌تر شده است و تلاش‌های جهانی برای مقابله با کرونا هر روز تجارب جدیدتری چه از لحاظ درمان و چه در زمینه پروتکل‌های بهداشتی پدید آورده است.

سخنگوی دولت تصریح کرد: در زمینه مقابله دارویی با کرونا جهان جهان در حال پیشرفت است، ولی هنوز نمی‌توانیم زمان دقیقی را برای درمان موثر نهایی مشخص کنیم.

وی در ادامه گفت: با پیگیری‌هایی که از اسفندماه در کشور ما شروع شد، مراکز علمی و دانشگاهی کشور در خصوص دارو‌های کرونا تلاش‌های شایسته‌ای انجام دادند و ما امروز جزو تولید کنندگان دارو‌هایی هستیم که در دنیا تجویز می‌شود و تاثیراتی دارد هر چند تاثیر نهایی را بر روی هیچ دارویی را به عنوان صد در صد تایید نکردند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °