بزرگسالان هرماه یک قرص ویتامین دی بخورند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:12 - سه‌شنبه 11 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۴۴۳۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹
مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بر مصرف ماهیانه یک قرص ۵۰ هزار واحدی ویتامین D در بزرگسالان ۱۸ سال تأکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
خانم زهرا عبداللهی در نامه‌ای به معاونان بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی بر مصرف ماهیانه یک عدد پرل ۵۰ هزار واحدی ویتامین D در بزرگسالان ۱۸ سال تأکید کرد.
 
بزرگسالان هرماه یک قرص ویتامین دی بخورند

وی در این نامه نوشت: همه گیری کووید ۱۹ و اثرات ویرانگر آن در کنار شرایط داخلی کشور (تورم و شوک‌های اقتصادی) خطر افزایش ناامنی غذایی و بروز مشکلات تغذیه‌ای از جمله اشکال مختلف سوءتغذیه و کمبود ریزمغذی‌ها که با تضعیف سیستم ایمنی بدن شانس ابتلا و شدت بیماری کووید ۱۹ را بیشتر می‌کند.

خانم عبداللهی خطاب به معاونان بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت گفت: ارتباط بین مکمل ویتامین D و پیشگیری و کنترل بیماری کووید ۱۹ متاسفانه اطلاعاتی بر خلاف بخشنامه معاون وزیر بهداشت در شبکه‌های رسمی صد و سیما و شبکه‌های مجازی ارائه و سبب سردرگمی مردم شده است، با توجه به سوالات مکرر کارشناسان تغذیه، دستور فرمایید به نحو مقتضی اطلاع رسانی شده و همه برنامه‌های مکمل یاری همچنان براساس دستور العمل کشوری اجرا شود.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت تأکید کرد: در آموزش‌های مجازی به کارکنان بهداشتی درمانی و مصاحبه‌های علمی از طریق صدا و سیما و شبکه‌های مجازی نیز بر مصرف ماهیانه یک عدد پرل ۵۰ هزار واحدی ویتامین D در بزرگسالان ۱۸ سال به بالا تاکید می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۱°