تمدید محدودیت ها بستگی به میزان تحقق اهداف
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:51 - سه‌شنبه 04 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۴۴۶۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۶
وزیر کشور گفت: پس از دو هفته اعمال محدودیت ها، عملکردمان را با شاخص‌های موجود می‌سنجیم؛ چه بسا برخی تمدید و برخی لغو شود ولی نهایتاً بستگی به میزان تحقق اهداف دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه جلسات امروز کمیسیون‌های مجلس و در جمع خبرنگاران، در خصوص اعمال محدودیت‌های دو هفته‌ای در تهران و سایر شهرستان‌های با وضعیت قرمز، تصریح کرد: مسئولان و دستگاه‌های اجرایی، مردم و صدا و سیما با همکاری یکدیگر در اجرای اجزای این برنامه دو هفته‌ای نقش دارند.
وی گفت: شناسایی بیمار، غربالگری افزایش ۱۰۰ هزار تایی انجام تست ها، ردیابی، قرنطینه و محدودیت سازی و همچنین اطلاع رسانی و کمک‌های حمایتی اجزای این برنامه هستند.
وزیر کشور مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا را دارای حکم قانونی خواند و افزود: همه دستگاه‌های اجرایی موظف به تدوین دستورالعمل‌های اجرایی هستند و در طی دو هفته اعمال محدودیت‌ها نیز روزانه جلسات متعددی در وزارت کشور خواهیم داشت و با مسئولان استانی کشور نیز هماهنگی‌های بسیار وسیعی انجام می‌گیرد.
آقای رحمانی فضلی گفت: مردم رکن اصلی کار هستند و وزارت بهداشت نیز رکن اجرایی و عملیاتی؛ همه ما در خدمت وزارت بهداشت هستیم و باید با کمک رکن سوم یعنی رسانه‌ها در جهت اقناع سازی، اجماع سازی و همکاری و همدلی بیشتر تلاش کنیم.
وی افزود: شرایط خاصی برای مشاغل، فعالیت‌های تجاری، بازرگانی، خدماتی و همچنین امور اداری و آموزشی قائل شدیم که از شنبه اعلام می‌کنیم.
وزیر کشور گفت: پس از دو هفته اعمال محدودیت ها، عملکردمان را با شاخص‌های موجود می‌سنجیم؛ چه بسا برخی محدودیت‌ها تمدید و برخی لغو شود ولی نهایتاً بستگی به میزان تحقق اهداف دارد.
آقای رحمانی فضلی افزود: قطعاً حصول نتیجه ناشی از این اقدامات زمانبر خواهد بود، امیدواریم ظرف سه الی چهار هفته، اولین طلیعه‌های این فداکاری عمومی را در سلامت مردم شاهد باشیم. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا محدودیت‌ها شامل جلسات مجلس نیز خواهد شد؟ نیز گفت: محدودیت‌ها شامل همه می‌شود، تصمیمات ستاد ملی کرونا برای همه حکم قانون را دارد و نه تنها شامل جلسات مجلس بلکه شامل جلسات دولت نیز خواهد شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۰°