پایش صنایع بزرگ با کمک ۲۱ دانشگاه برتر؛ از هفته آینده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 29 شهريور 1400
کد خبر : ۸۰۴۴۸۷
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۶
معاون سازمان حفاظت محیط‌ زیست از آغاز پایش صنایع بزرگ سراسر کشور از هفته آینده با کمک ۲۱ دانشگاه برتر خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

مسعود تجریشی، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: به احتمال بسیار زیاد کار پایش صنایع کشور توسط ۲۱ دانشگاه برتر کشور از هفته آینده آغاز می‌شود.

وی افزود: به عنوان مثال کار پایش نیروگاه‌های کشور را دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با کمک دانشگاه‌های منطقه انجام می‌دهد، به همین ترتیب هر کدام از صنایع با مرجعیت یک دانشگاه برتر و به کمک دانشگاه‌های منطقه انجام می‌شود. با این کار می‌توانیم یک ارزیابی از صنایع کشور داشته باشیم و بعد وضعیت را به استانداران گزارش خواهیم کرد تا آنها درصدد رفع مشکلات برآیند.

تجریشی ادامه داد: در این خصوص ستاد‌های معاونت علمی و فناوری را فعال کرده‌ایم، به عنوان مثال اکنون در صنعت نساجی فقط پنج کارخانه را پایش می‌کنیم که اعلام کردیم دو تا از آنها آلاینده‌اند که با ستاد فناوری نانو صحبت کردیم و آنها بعد از بازدید از این دو کارخانه گفتند که مشکل آلایندگی آنها را رفع خواهند کرد.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت:  با شناسایی و جایگاه دادن به این گونه مسائل می‌توانیم بعد از ارزیابی، سندی از آنها تهیه کنیم.

وی بیان کرد: وظیفه و جایگاه اصلی محیط زیست ارزیابی عملکرد، پایش، نظارت و ارائه گزارش وضعیت صنایع و استان‌هاست، بیهوده به سمت سیاست بازی رفته‌ایم و کار محیط زیست کشور از دست ما خارج شده است.

تجریشی گفت: می‌خواهیم همین کار‌ها را برای قانون پسماند و حفاظت از تالاب‌ها انجام دهیم.

وی با بیان اینکه این مسیر را باید دو تا سه سال آینده ادامه دهیم، تأکید کرد: امیدواریم که با تغییر دولت‌ها این روند تغییر نکند تا بتوانیم از مجموعه‌ها و استان‌ها ارزیابی عملکرد داشته باشیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵.۵۹°    ۲۶.۹۹°