فعال‌سازی ۱۰۲۰ معدن غیرفعال تا پایان سال
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:31 - شنبه 15 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۴۵۰۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
معاون وزیر صمت در ستاد تسهيل و رفع موانع توليد از تعیین تکلیف ۱۰۲۰ معدن تا پایان امسال خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

بابک دین‌پرست، معاون وزیر صمت در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در حاشیه صد و یکمین جلسه این ستاد گفت: ۲ هزار واحد راکد مستقر در شهرک‌های صنعتی و نواحی صنعتی که هفته گذشته تعیین تکلیف شدند و لیست سهمیه هر استان به آنها ابلاغ شد، در مسیر اجرا و نظارت قرار گرفت.

وی با اشاره به بررسی احیا و بازگشت مجدد واحد‌های تولیدی تحت تملک شبکه بانکی در جلسه امروز، بیان کرد: نمایندگان وزارت اقتصاد و امور دارایی و بانک مرکزی تعداد واحد‌های تولیدی تحت تملک شبکه بانکی را یک‎هزار و هفتصد و هجده واحد اعلام کردند.

معاون وزیر صمت در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید افزود: در جلسه امروز فقط در بخش صنعت و بخش کشاورزی حدود ۲ هزار ۳۰۰ واحد تولیدی تحت تملک شبکه بانکی اعلام شد که این رقم فقط مختص ۱۸ بانک بود و مقر شد ظرف یک هفته آینده بانک مرکزی آمار مابقی بانک‌ها را هم ارائه کند تا این واحد‌های تولیدی به سرعت به چرخه تولید بازگردند.

دین‌پرست با اشاره به معادنی که پروانه فعالیت آن‌ها صادر شده، ولی هنوز به چرخه تولید وارد نشده‌اند، گفت: حدود ۱۲ هزار معدن در سطح کشور پروانه فعالیتشان صادر شده است که بیش از ۳۲ درصد این معادن راکد و بیش از ۴۲۰۰ معدن علی‌زغم دارا بودن پروانه فعالی، هنوز به بهره‌بردای نرسیده‌اند.

وی تأکید کرد: به گفته وزارت صنعت، معدن و تجارت با بازگشت این معادن به چرخه تولید، حدود ۸۸۸ هزار اشتغال جدید ایجاد خواهد شد که ۱۱۱ هزار مورد آن به اشتغال مستقیم منجر می‌شود.

معاون وزیر صمت در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بیان کرد: طبق هدف‌گذاری وزارت صنعت، معدن و تجارت از مجموع ۴۲۰۰ معدنی که دارای پروانه فعالیت هستند، ولی هنوز به بهره‌برداری نرسیده‌اند، تا پایان امسال ۱۰۲۰ معدن تعیین تکلیف می‌شود.

طبق ابلاغیه وزیر صمت، تمام افرادی که پروانه فعالیت معادنشان را دریافت کرده‌اند، اما هنوز نتوانستند معدن را به چرخه تولید برگردانند، ظرف سه ماه تمام این معادن تعیین تکلیف می‌شود و اگر شخصی که معدن را دریافت کرده و در چارچوب ضوابط و مقررات اقدام به راه‌اندازی و بهره‌برداری از معدن نکرده باشد، حتما نسبت به بازپس‌گیری معدن اقدام می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۸°