رفع کمبود آب شهرک جوپار با تملک چاه‌های کشاورزی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:43 - پنجشنبه 06 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۴۵۱۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
مدیرعامل آب و فاضلاب استان کرمان گفت: با تملک چاه‌های کشاورزی و کمک فرمانداری کرمان آب مورد نیاز شهرک جوپار تأمین می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

طاهری، مدیرعامل آب و فاضلاب استان کرمان درباره علت عدم آبرسانی به هزار واحد مسکونی در شهرک جوپار گفت: شهرک جوپارستان با واگذاری بیش از 3 هزار قطعه زمین، بیش از دو دهه به عنوان یک شهرک ییلاغی شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه شهرک جوپار در نقطه‌ای مرتفع در دامنه کوه جوپار واقع شده است، افزود: در حال حاضر امکان تأمین و انتقال آب وجود ندارد.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان کرمان تصریح کرد: در روزهای تابستان و پیک مصرف حتی کلانشهر کرمان که در نزدیکی شهرک جوپار قرار دارد با کمبود آب مواجه است.

طاهری گفت: در قرارداد بین شهرداری و کسانی که زمین‌ها به آنها واگذار شده است به صراحت ذکر شده که تأمین آب و برق به عهده خریداران زمین‌ها است. و در این زمینه با دستگاه‌های خدمات رسان مانند آب و برق و سایر دستگاه‌های دیگر هماهنگی نشده است.

وی با تأکید بر اینکه شرکت سهامی آب منطقه‌ای وظیفه تأمین آب و شرکت آب و فاضلاب استان کرمان متولی توزیع آب است، گفت: جلسات متعددی برگزار کردیم تا با تملک چاه‌های کشاورزی و کمک فرمانداری آب مورد نیاز منطقه را تأمین کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۰°