شبکه های سیما در دوهفته تعطیلی، پر رنگ تر و غنی تر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 06 مرداد 1400
کد خبر : ۸۰۴۵۲۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۷
همزمان با تعطیلی دو هفته ای در برخی شهرهای با وضعیت قرمز اعلامی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، شبکه های سیما متناسب با قرنطینه خانگی مردم، غنی و پربارتر شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دست اندرکاران تلویزیون در ماه‌های گذشته با چالش سخت کرونا مواجه است، اما شیوع ویروس کرونا نه تنها مانع تولید برنامه‌های تلویزیونی نشده بلکه انگیزه دو چندان به برنامه سازان و تهیه کنندگان فیلم و سریال داده است که این روز‌های نسبتاً تلخ را به کام مردم شیرین کنند.

همزمان با تعطیلی دو هفته‌ای در برخی شهر‌های با وضعیت قرمز اعلامی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، جدول پخش شبکه‌های سیما متناسب با قرنطینه خانگی مردم، غنی و پربارتر شد.

در روز‌هایی که به دلیل شیوع کرونا، بسیاری از مردم ناگزیر باید در خانه بمانند، سیما علاوه بر برنامه‌های زنده معمول خود بر پخش سریال‌ها، برنامه‌های طنز، فیلم‌های سینمایی، پویانمایی و مسابقات خود افزوده است و برای سرگرمی و نشاط مردمی که بیشتر زمان خود را در خانه سپری می‌کنند، جدول پخش خود را با پخش برنامه‌های متنوع و فیلم‌ها و سریال‌های طنز آذین می‌بخشد.

شبکه یک سیما پنج شب درهفته ساعت ۱۹:۳۰ دو مسابقه پرطرفدار و جذاب خود «مسابقه ایران» و مسابقه «دستپخت» را به روی آنتن می‌برد.

سریال طنز و جذاب «زیرخاکی» هم بعد از اتمام سریال «نون خ» که هم اکنون روی آنتن است ساعت ۱۸ از شبکه یک سیما برای علاقه‌مندان پخش می‌شود و بازپخش آن هم ساعت ۹:۳۰ دقیقه روز بعد خواهد بود.

سریال «خانه امن» که هم اکنون روی آنتن است هر شب ساعت ۲۲:۱۵ پخش می‌شود.

از مستند‌های جذاب تلویزیون «مستند ایرانگرد» است که نگاهی متفاوت در معرفی طبیعت بکر شهر‌های مختلف کشور و زندگی در میان عشایر و مردمان ییلاقی و روستا‌های ایران دارد، در روز‌هایی که هموطنان عزیز برای سفر و گشت و گذار در شهر‌های دیدنی ایران دلتنگ هستند هر روز صبح ساعت ۸:۱۵ دقیقه پخش می‌شود.

برنامه «فرمول یک» هم با ساختار جدیدی و با اجرای علی ضیاء قرار است از هفته آینده در جدول پخش شبکه یک قرار بگیرد و روز‌های دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه هر هفته در ساعت ۲۳:۱۵ پخش می‌شود.

مسابقه «ایران» با اجرای سعید شیخ زاده چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه بعد از خبر ساعت ۱۹ به روی آنتن می‌رود. مسابقه «دستپخت» هم شنبه و دوشنبه بعد از خبر ساعت ۱۹ برای علاقه‌مندان پخش می‌شود.

شبکه دو سیما جشنواره پویانمایی خارجی برای کودکان و نوجوانان را از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۴:۳۰ پخش می‌شود.

سریال‌های «بچه محل» ساعت ۱۹ و «از سرنوشت» هر شب ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه پخش می‌شوند.

شب نشینی پاییزی شبکه دو با برنامه شبانگاهی «دست در دست» که چهارشب در هفته (شنبه، یکشنبه، پنج شنبه و جمعه) ساعت ۲۳:۳۰ به صورت زنده از آنتن این شبکه پخش می‌شود، رنگارنگ خواهد شد.

سریال ژاپنی «آسا» هم قرار است هر شب ۳۰ بامداد از این شبکه پخش شود.

مسابقه «ایرانیش» هم دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه هر هفته ساعت ۲۳:۳۰ و پنج شنبه ساعت ۱۸ و جمعه ساعت ۱۷:۳۰ پخش می‌شود.

علاقه‌مندان به مجموعه کلاه قرمزی جمعه‌ها ساعت ۲۱:۳۰ می‌توانند منتخب فصل‌های این مجموعه را به تماشا بنشینند.

شبکه سه سیما این بار هم با پخش مجموعه‌ای از فیلم‌های دیدنی مهمان خانه‌های مردم خواهد شد. قرار است فیلم‌های سینمایی ساعت ۱۵ پخش شود.

سریال خارجی هانا در ژانر اکشن هر شب ساعت ۱۹:۳۰ برای علاقه‌مندان در نظر گرفته شده است.

در کنار این فیلم‌ها و سریال‌های خارجی، سریال ایرانی «شرم» پس از اتمام پخش سریال «۰۲۱»، هر شب ساعت ۲۰:۴۵ برای بینندگان شبکه سه پخش می‌شود.

از جمله برنامه‌های مفرح شبکه سه برای مخاطبان خود پخش مسابقه «سیم آخر» و «زوجی نو» است که در ایام قرنطینه برای مخاطبان و علاقه‌مندان، لحظات پرهیجانی را خلق خواهد کرد. «زوجی نو» شنبه و یکشنبه ساعت ۲۲:۳۰ و پنج شنبه و جمعه ساعت ۱۹:۱۵ پخش می‌شود و «سیم آخر» پنج شنبه و جمعه‌ها ساعت ۲۲:۳۰ از آنتن شبکه سه پخش می‌شود.

برنامه ترکیبی «مامان‌ها» هم هر روز ساعت ۱۷:۳۰ برای علاقه‌مندان پخش می‌شود.

برنامه «عسطه» هم شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت ۱۸ از قاب شبکه سه به روی آنتن می‌رود.

اما شبکه تخصصی چهار برای مخاطبان خاص خود حدود ۱۴ فیلم سینمایی را برای پخش در ساعت ۱۴ در نظر گرفته است.

سریال «گمشده در فضا» در ژانر تخیلی هم قرار است ساعت ۳۰ دقیقه بامداد پخش می‌شود و بازپخش آن ۱۸ خواهد بود.

مستند علمی – تخیلی هم در دو نوبت ساعت ۹ صبح و ۲۲ برای علاقه‌مندان آن درنظر گرفته شده است.

برنامه «شب‌های هنر» در این دو هفته جای خود را به پخش «تله تاتر» داده که روز‌های یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه از ساعت ۲۳ به روی آنتن می‌رود.

برنامه «چرخ» که به بررسی مهم‌ترین خبر‌های دنیا‌های علم و فناوری می‌پردازد این ایام هم به جذاب‌ترین اخبار مربوط به این حوزه می‌پردازد. علاقه‌مندان این برنامه را یکشنبه تا چهارشنبه در ساعت ۱۹ می‌توانند به تماشا بنشینند.

موسیقی سنتی و آواز هم هر شب به مدت ۳۰ دقیقه در ساعت ۲۴ پخش می‌شود.

شبکه ۵ سیما برنامه «به خانه برمی گردیم» را به صورت ویژه در ایام تعطیلی کرونایی به بخش‌های شاد و موسیقی اقوام اختصاص داده است.

فصل چهارم مسابقه «پنج ستاره» به زودی در جدول پخش این شبکه قرار می‌گیرد.

سریال ایلجیما به کارگردانی لی یونگ-سوک و محصول کره جنوبی هم قرار است هر شب ساعت ۲۳ از شبکه ۵ سیما پخش شود.

فصل جدید مجموعه انیمیشن «رویای رانندگی» شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۴:۴۰ و میان برنامه‌های شاد هم از دیگر برنامه‌های شبکه تهران خواهد بود.

برنامه «راهی شو» شنبه‌ها ساعت ۲۲ از شبکه پنج راهی آنتن می‌شود.

شبکه آموزش هم برنامه مدرسه تلویزیونی را هر روز برای دانش آموزان عزیز پخش می‌کند. البته برنامه مدرسه تلویزیونی از شبکه چهار و قرآن هم پخش می‌شود.

شبکه قرآن و معارف سیما با پخش مجموعه نمایشی «یکی بود و یکی نبود» ویژه کودکان و نوجونان هر روز ساعت ۱۸:۳۰ مهمان خانه‌ها خواهد بود و پخش مسابقه اسراء که به منظور استعدادیابی در حوزه تلاوت، دعا و مداحی تهیه و تولید شده از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۰ در روز‌های قرنطینه خانگی برای بینندگان این شبکه پخش می‌شود.

مسابقه تلفنی «ایمانشهر» هم که با ھدف بالا بردن سطح اطلاعات مذھبی، تاریخی و عمومی مخاطبان پخش می‌شود از دیگر برنامه‌های شبکه قرآن و معارف سیما خواهد بود.

ارتباط با شهر‌های مقدس در ایامی که مردم عزیزمان بیشتر اوقاتشان را در خانه سپری می‌کنند به منظور ترویج فرهنگ دعا و توسل پخش می‌شود.

مسابقه «ستاره ها» روز‌های زوج ساعت ۲۱ از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود و برنامه «پرسمان» که به سئوالات دینی و مذهبی بینندگان پاسخ می‌دهد از شنبه تا پنج شنبه ساعت ۱۰:۱۵ دقیقه پخش می‌شود.

شبکه جام جم هم ۱۴ فیلم سینمایی از ایران در ژانر طنز و کمدی را این دو هفته روانه آنتن می‌کند.

ویژه برنامه‌های روز خوش و جمع ایرانی، میان برنامه‌های پرنشاط و امیدبخش شامل موسیقی، گزیده سریال‌های طنز و استندآپ کمدی از برنامه‌های شبکه جام جم برای ایرانیان عزیز خواهد بود.

«خانه مهر» هم به صورت ویژه برنامه شامل بخش‌های آموزش مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی و آموزش فعالیت‌های هنری در خانه از قاب جام جم به سراسر دنیا مخابره می‌شود.

فوتبال ۱۲۰، مجله قهرمانان، شب‌های فوتبالی، ورزش تعطیل نیست را با محتوا و دکور جدید در شبکه ورزش را در شاهد خواهیم بود.

فصل جدید برنامه‌های ویدئوچک پنج شنبه شب‌ها ساعت ۲۲ از شبکه ورزش برای ورزش دوستان پخش می‌شود.

مجله لیگ قهرمانان هم روز‌های یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه ساعت ۲۰ پخش می‌شود.

پوشش زنده مسابقات ورزشی شامل لیگ‌های خارجی، مسابقات فرمول یک، موتو چی پی، تنسی، اسکی و .. از دیگر برنامه‌های است که بی شک مخاطبان بیشماری را پای تلویزیون خواهد نشاند.

بخش مستند ورزشی، فیلم سینمایی ورزشی و فوتبال شهرآورد هم از شبکه ورزش پخش می‌شود.

شبکه ورزش همچنین میان برنامه‌های توصیه‌های قهرمانان ورزشی و ویدئو‌های ورزش در خانه به منظور ترویج ورزش در ایام قرنطینه را هم برای مخاطبان و ورزش دوستان تهیه و تدارک دیده است.

سریال‌های لژیونر، علی البدل، مرز خوشبختی، سایمدانگ، بچه مهندس ۱، آن شرلی به ترتیب در ساعت‌های ۸، ۱۴، ۱۵، ۱۹، ۲۱، ۲۳ از شبکه تماشا تقدیم مخاطبان خواهد شد.

شبکه نمایش هم فیلم‌های سینمایی در ژانر کلاسیک، ژانر منتخب، ایرانی، اتومبیل رانی به همراه مرور آثار مت دیمون و رابرت ردفورد را پخش می‌کند.

شبکه نشاط و سرگرمی نسیم منتخب خندوانه را هر شب ساعت ۲۱:۳۰ و دست فرمون را چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه ساعت ۲۳ در روز‌های قرنطینه به روی آنتن خود می‌برد.

«کودک شو»، شنبه تا سه شنبه ساعت ۲۳ و جمعه‌ها ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه نسیم پخش می‌شود.

سری جدید مجموعه پویانمایی شکرستان هم راس ساعت ۲۲:۳۰ مهمان خانه‌ها می‌شود.

مسابقه پرهیجان «آب و آتش» هم در ساعت ۲۰:۳۰ اوقاتی دلنشین و شاد را تقدیم بینندگان خواهد کرد.

بینندگان شبکه‌های تلویزیونی منتخبی از بهترین‌های سینمای دفاع مقدس را می‌توانند هر روز ساعت ۱۳ از شبکه افق به نظاره بنشینند.

مسابقه تلویزیونی تاریخی و سیاسی «رخداد» شنبه و یکشنبه ساعت ۲۱ از شبکه افق پخش می‌شود.

سریال سایه بان هم هر شب بجز جمعه‌ها ساعت ۲۳ از شبکه افق به روی آنتن می‌رود.

مسابقه جذاب و دیدنی مافیا هر شب ساعت ۱۹ از شبکه سلامت برای علاقه‌مندان این مسابقه به روی آنتن می‌رود.

شبکه امید هر روز یک فیلم سینمایی در برنامه «فیلمستون» ساعت ۱۰:۳۰ پخش می‌کند.

برنامه «خانواده امید» شنبه تا سه شنبه ساعت ۲۰ و «اسطرلاب» چهارشنبه و ۵ شنبه ساعت ۲۲:۳۰ روی آنتن شبکه تخصصی امید است.

«بسرا» هم چهارشنبه‌ها ساعت ۲۰ پخش می‌شود و مجموعه جدید «کیخان» را هم هر روز برای نوجوانان عزیز به روی آنتن می‌برد.

شبکه مستند برنامه «به اضافه مستند» را سه شنبه‌ها ساعت ۲۰ به روی آنتن می‌برد.

پخش فیلم‌های سینمایی جدید از شبکه‌های سیما

فیلم‌های سینمایی ایران و جهان که اداره کل برنامه خارجی برای پخش از شبکه‌ها تدارک دیده که تمامی آن‌ها برای نخستین بار به روی آنتن می‌رود به شرح زیر است:

فیلم‌هایی همچون رودخانه خونین، هات داگ، وقتی آن‌ها ماه را می‌دیدند، خداحافظ استلا، برنی دلفین ۲، سریال آسا، دره انتقام، زنده باد ناراسیا، بانکدار جبهه مقاومت، اسارت، هانا، خائن، اثبات بی گناهی، دایره تصادف و فرار، کدآبی، شاهد بی گناه، ایلجیما، اتاقک ۲۷، یادداشت مرموز و «نرم گنج نه کوزه باستانی» و .. از جمله این فیلم هاست.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °