واقعیت مراعات نکردنِ محدودیت ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:16 - دوشنبه 10 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۴۵۴۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰
شلیک در فاصله ۲ متری
دبیر ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا گفت: واقعیت داستان امروز "شیوع کرونا" شلیک فرد کرونایی به عزیزان خود در فاصله دو متری است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دکتر"حمیدرضا جمشیدی" در گفتگو با تیتر امشب درباره لزوم اجرای محدودیت‌های کرونایی و مشارکت مردمی گفت: تغییر ژنی ویروس کووید ۱۹ و مجموعه عوامل اتفاقات در شهریور گذشته را عامل اصلی افزایش آمار مبتلایان و فوتی‌های امروز دانست.
دبیر ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و افزود: وضعیت جهش ویروس و شرایط فراگیری به شکلی است که دیگر مداخلات ساده و معمولی جوابگو نیست و باید با روند فراگیری، تهاجمی برخورد شود.

او گفت: تردیدی نیست که طرح جامع محدودیت‌های بهداشتی ممکن است ضعف‌هایی داشته باشد، اما این اشکالات پس از اجرا و با دریافت بازخورد‌ها مشخص و رفع می‌شود.

دکتر جمشیدی از پیگیری مصوبات ستاد ملی کرونا و تفویض اختیار به استان‌ها و استانداری‌ها گفت و افزود: از شنبه برای افزایش سرعت در تصمیم گیری استان‌ها به حکم مقابله با شیوع کرونا و افزایش شیوع کرونا و قرمز بودن منطقه نیازی به مصوبه جدید و تصمیم گیری مجدد در ستاد ملی مقابله با کرونا ندارند و می‌توانند برای ادامه محدویت‌ها در استان تصمیم گیری کنند.

او درباره کلیات طرح جدید محدودیت‌ها از تقسیم ۴ گروه مشاغل گفت و افزود: شدت بیماری هم به ۳ رنگ قرمز (۱۰ بیمار کرونایی در صد هزار نفر)، نارنجی و زرد است.
دبیر ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا گفت: دوشنبه‌ی هر هفته وزارت بهداشت اعلام وضعیت شیوع کرونا در کشور می‌کند.
دکتر جمشیدی از "محله محوری" بعنوان پایگاه سلامت گفت و افزود: این طرح با همکاری بسیج، هلال احمر و ... در پیشبرد مقابله با شیوع کرونا با کمک مردم است.

جمشیدی درباره جدیدترین خبر از واکسن ایرانی کرونا گفت: آزمایش حیوانی واکسن ایرانی کرونا موفقیت آمیز بوده و در آذرماه روی داوطلبان آزمایش می‌شود.

دبیر ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: توزیع بین المللی واکسن کرونا به سازمان بهداشت جهانی سپرده شده و تاکنون ۱۸۰ کشور، از جمله ایران، در این پروژه ثبت نام کرده اند. در صورت تولید واکسن، سازمان بهداشت جهانی ۲۰ درصد جمعیت پرخطر هر کشور را پوشش می‌دهد و اینگونه نیست که کشور تولیدکننده واکسن، دریافت کنندگان را به دلخواه خود گزینش کند.
او گفت: کیت های تولید امروز از کیفیت خوبی برخوردارند. تشخیص بیماران کرونایی در قدم اول باعث مراعات کردن بیمار موثر است.
برچسب ها: کرونا ، محدودیت ، ستاد ملی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۱°