بهره برداری از طرح‌های آزادراهی و فرودگاهی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 11 مرداد 1400
کد خبر : ۸۰۴۵۶۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱
مراسم بهره برداری از چند طرح بزرگ آزادراهی و فرودگاهی با حضور رئیس جمهور و بصورت تصویری در ساختمان حافظیه تهران آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در سی و سومین هفته از افتتاح طرح‌های ملی با عنوان تدبیر و امید برای جهش تولید، ابتدا وزیر راه و شهرسازی گزارشی از این طرح‌ها ارائه می‌دهد و در ارتباط تصویری با استان‌های اصفهان، هرمزگان و گلستان، مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور همراه با معاون ساخت راه‌های این شرکت، مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی این شرکت جزئیات طرح‌های آزادراهی و فرودگاهی را تشریح می‌کنند و پس از پاسخ به سئوالات آقای روحانی این طرح‌ها افتتاح خواهد شد.

در پایان این مراسم هم رئیس جمهور سخنرانی خواهد کرد.

قطعات ۱ و ۲ آزاد راه کنار گذر شرقی اصفهان به طول ۶۳ کیلومتر، کریدور بزرگراهی نوار ساحلی جنوب کشور در استان هرمزگان به طول ۹۷ کیلومتر، باند دوم کنار گذر جنوب کرمان بطول ۲۴ کیلومتر، همراه با توسعه فرودگاه‌های گرگان، ​مشهد، شاهرود و تبریز از طرح‌هایی است که امروز با دستور رئیس جمهور به بهره برداری می‌رسد.
طرح‌های آزادراهی و بزرگراهی امروز نقش مهمی در تکمیل کریدور شمال - جنوب، ارتباط استان ها، کوتاه کردن مسیر تردد خودروها، ارتباط مراکز صنعتی و معدنی و حمل و نقل بار و مسافر دارند.
طرح‌های توسعه فرودگاهی نیز از جمله افزایش طول باند، احداث پایانه، ​ساخت سوله، افزایش موقعیت پارکینگ هواپیما و محوطه سازی فرودگاهها، بر سرانه پذیرش مسافر و اهمیت بین المللی این فرودگاه‌ها بویژه در بخش ترانزیت کالا و صنعت گردشگری خواهد افزود.

این طرح‌ها با اعتبار ۳ هزار و ۱۴۳ میلیارد تومان تکمیل شده است.
 
۹۷ کیلومتر راه جدید در هرمزگان بهره برداری شد
 استاندار هرمزگان گفت: درسی وسومین مرحله بهره برداری ازطرح‌های ملی با هدف جهش تولید در دولت تدبیر وامید با دستور رییس جمهوری بهره برداری از۹۷کیلومتر راه امروز در جاسک آغاز شد.

فریدون همتی روز پنجشنبه در مراسم بهره برداری ازاین طرح در جاسک افزود: هم اکنون از ۱۷۱ کیلومتر راه در دست احدا ث دراین مرحله ۹۷کیلومتر آن به ارزش ۲ هزارو ۷۰۰میلیارد ریال در قالب ۵ پروژه راهسازی به زیر بار رفت وآمد رفت.

وی ادامه داد: این طرح‌ها شامل احداث پل گچین و راه‌های طرفین، عملیات تکمیلی قطعه پنج باند دوم محور بندرلنگه - بندرخمیر، عملیات بهسازی محور جاسک - کاروان، احداث سه دستگاه پل در محور میناب - جاسک، واریانت چاه اسماعیل، است.

استان هرمزگان دارای ۳۴ کیلومتر آزادراه، ۷۱۶ کیلومتر بزرگراه و ۶۷۵ کیلومتر راه اصلی و یکهزارو ۷۲۶کیومتر راه فرعی، چهار۹۴۷کیلومتر شوسه روستایی و ۵ هزارو ۲۵کیلومتر راه خاکی روستایی است.
 
آزادراه شرق اصفهان افتتاح شد

قطعه یک و ۲ آزادراه شرق اصفهان امروز پنجشنبه بصورت ویدئو کنفرانس با دستور دکتر حسن روحانی رییس جمهوری افتتاح شد.

 آزادراه شرق اصفهان که با هزینه‌ای بالغ بر هشت هزار میلیارد ریال ساخته شده است از آزاد راه نطنز – کاشان – اصفهان آغاز و به آزاد راه اصفهان – شیراز ختم می‌شود و شریانی مهم برای ارتباط هرچه بهتر و سریعتر ترافیک جنوب به جاده‌های منتهی به مرکز و شمال کشور به شمار می‌آید.

این پروژه حدفاصل آزاد راه نطنز - اصفهان تا اتصال به بزرگراه اصفهان- نایین به طول ۶۳ کیلومتر است که بار حمل و نقل کریدور شمال جنوب را از مجاورت شهر اصفهان هدایت می‌کند.

قطعه اول آزادراه شرق اصفهان از آزادراه اصفهان- نطنز تا آزادراه اصفهان- اردستان به طول ۳۰ کیلومتر، قطعه دوم آن در ادامه تا جاده اصفهان- نایین به طول ۳۳ کیلومتر و قطعه سوم آن از جوار باغ رضوان تا گردنه لاشُتِر پس از بهارستان، به طول ۳۰ کیلومتر است.

تفاهمنامه تامین مالی، اجرا، بهره‌برداری و انتقال آزادراه شرق اصفهان از سال ۹۴ بین وزارت راه و شهرسازی و صندوق بازنشستگی کشوری به امضا رسید.

عملیات اجرایی آزادراه کنارگذر شرق اصفهان که در سال‌های گذشته متوقف شده بود با هدف کاهش زمان سفر، جلوگیری از تردد وسایط نقلیه سنگین و دودزا به درون محیط شهری اصفهان و کاهش آلودگی هوا و در پی آن ایجاد سفری پاک با همکاری سازمان بازنشستگی کشوری وبا مشارکت بخش خصوصی اجرا شد.

این طرح در کاهش آلاینده‌ها، تصادف‌ها و ترافیک بسیار موثر خواهد بود و با توجه به اینکه روزانه ۶۰۰ هزار تردد خودرویی در جاده‌های اصلی کلانشهر اصفهان انجام می‌شود، برآورد تردد روزانه ۸۰ هزار وسیله نقلیه از این مسیر، نقشی مهم و گره‌گشا خواهد داشت.

۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه در اصفهان وجود دارد و با توجه به موقعیت ویژه جغرافیایی، این استان بعنوان چهارراه ترانزیتی؛ رتبه نخست حمل بار و رتبه سوم حمل مسافر را در کشور داراست.
 

۲ طرح فرودگاهی در اصفهان به بهره برداری رسید
 ۲ طرح توسعه فرودگاهی با اعتبار ۲ هزار و ۶۵۴ میلیارد ریال روز پنجشنبه با دستور رییس جمهوری در اصفهان به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، این طرح‌ها شامل طرح توسعه ترمینال پرواز‌های بین المللی و تاسیسات مربوطه و توسعه و بهسازی پارکینگ هواپیما (اپرون) می‌شود.

با بهره برداری از طرح توسعه ترمینال پرواز‌های بین المللی فرودگاه اصفهان مساحت این ترمینال از ۶ هزار متر به ۱۵هزار متر مربع افزایش پیدا کرد و یک هزار متر مربع نیز به موتورخانه و تاسیسات آن اختصاص یافت.

این ترمینال با اعتبار ۷۶۷ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران احداث شده است.

توسعه زیرساخت‌ها برای پذیرش همزمان پرواز‌های بین المللی، تامین فضای استاندارد ارائه خدمات مطلوب به مسافران و مجاوران، فراهم کردن فضای مناسب برای سازمان‌های خدمات رسان جهت ارائه خدمات و افزایش ظرفیت پذیرش سالانه مسافر در ترمینال‌ها از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر به ۳ میلیون به ۵۰۰ هزار نفر از اهداف این پروژه است.

همچنین طرح توسعه و بهسازی پارکینگ هواپیما (اپرون) به مساحت ۹۳ هزار و ۲۰۰ متر مربع با اعتبار ۵۳۶ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی به بهره برداری رسید.

تامین موقعیت پارک استاندارد برای انواع هواپیما، ارتقای ایمنی و ارائه خدمات ایمن و مطلوب به پرواز‌ها و تامین فضای پارک مورد نیاز برای پرواز‌های دایورتی، باری و مسافری از مهمترین اهداف اجرای این پروژه است.

بر اساس این گزارش امروز بهره‌برداری از ۱۰ پروژه فرودگاهی، ۶۳ کیلومتر از آزادراه کنارگذر شرقی اصفهان، ۹۷ کیلومتر از کریدور بزرگراهی نوار ساحلی جنوب و باند دوم کنارگذر کرمان به ارزش ۳۱۴۳ میلیارد تومان با حضور رییس‌جمهوری در سراسر کشور آغاز شد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °