شمار کرونایی‌های جهان از ۵۶ میلیون نفر عبور کرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:15 - دوشنبه 10 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۴۵۶۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹
با اضافه شدن ۶۱۱ هزار مبتلای جدید به ویروس کرونا، شمار مبتلایان به این بیماری در جهان از ۵۶ میلیون نفر عبور کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

به نقل از تسنیم، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز، ۵۶ میلیون و ۵۶۴ هزار و ۴۷۵ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید ۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، یک میلیون و ۳۵۴ هزار و ۸۲۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۳۹ میلیون و ۳۵۲ هزار و ۸۵۸ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان، با افزایش ۱۷۳ هزار و ۷۶۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۱ میلیون و ۸۷۳ هزار و ۸۶۳ بیمار رسیده است؛ تاکنون ۲۵۶ هزار و ۲۶۲ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ هم جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۴۵ هزار و ۴۳۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۸ میلیون و ۹۵۸ هزار و ۴۸۳ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۳۱ هزار و ۶۱۸ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۳۵ هزار و ۶۴۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۵ میلیون و ۹۴۷ هزار و ۴۰۳ نفر رسیده است؛ تاکنون ۱۶۷ هزار و ۴۹۷ برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور‌های فرانسه، روسیه، اسپانیا، انگلیس و آرژانتین نیز به‌ترتیب با ۲ میلیون و ۶۵ هزار و ۱۳۸، یک‌میلیون و ۹۹۱ هزار و ۹۹۸، یک‌میلیون و ۵۴۲ هزار و ۴۶۷، یک‌میلیون و ۴۳۰ هزار و ۳۴۱ و یک‌میلیون و ۳۳۹ هزار و ۳۳۷ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های ایتالیا با یک‌میلیون و ۲۷۲ هزار و ۳۵۲ مبتلا و کلمبیا نیز با یک‌میلیون و ۲۱۸ هزار و ۳ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۸ میلیون و ۳۸۳ هزار و ۶۰۲، ۷ میلیون و ۱۶۶ هزار و ۹۹۶ و ۵ میلیون و ۳۸۹ هزار و ۸۶۳ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

شمار کرونایی‌های جهان از ۵۶ میلیون نفر عبور کرد

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۱°