نحوه فعالیت بانک‌ها از اول آذر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 03 تير 1400
کد خبر : ۸۰۴۵۸۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶
شعب بانک‌های دولتی و خصوصی از شنبه اول آذرماه درحالی به فعالیت خود ادامه خواهند داد که وضعیت حضور کارکنان بانک‌ها در شهر‌های مختلف متناسب با وضعیت آن شهر خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

نحوه فعالیت بانک‌ها از اول آذربه نقل از تسنیم، با تصمیم دولت از شنبه اول آذرماه بناست محدودیت‌هایی برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا اعمال شود و به مدت ۲ هفته برخی از مشاغل تعطیل شده اند.

البته تأکید شده که بانک‌ها تعطیل نیستند و به فعالیت خود ادامه خواهند داد؛ برهمین اساس نیز با تصمیم شورای پول و اعتبار بنا شد به منظور حفظ سلامت کارکنان نظام بانکی و تداوم خدمت‌رسانی به عموم مردم، شعب بانک‌ها و موسسات اعتباری در مناطق قرمز، حداکثر با یک دوم نیروی انسانی شاغل در آن شعب و با رویکرد تداوم خدمت به شهروندان به فعالیت خود ادامه دهند.

علیرضا قیطاسی دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی، در خصوص نحوه فعالیت بانک‌ها از اول آذرماه ۱۳۹۹ طبق بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور که براساس مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا است، اعلام کرد: بانک‌ها در تمام کشور فعال بوده و کارکنان با توجه به وضعیت و شرایط هشدار هر شهر که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام می‌شود، در محل کار حاضر خواهند شد.

به گفته دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی، طبق این بخشنامه کارکنان بانک‌ها در شهر‌های وضعیت «زرد» با ۱۰۰ درصد پرسنل، در شهر‌های وضعیت «نارنجی» با دو سوم پرسنل و در شهر‌های وضعیت «قرمز» نیز با حضور ۵۰ درصد کارکنان فعالیت خواهند داشت.

وی در پایان از مردم عزیز درخواست کرد برای حفظ سلامتی خود و کارکنان بانک ها، خدمات بانکی را به صورت غیر حضوری از منزل و محل کار دریافت کنند.

نحوه فعالیت بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی از شنبه

بر اساس این گزارش، کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی در خصوص چگونگی خدمت رسانی بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی و ساعات کار آن‌ها از یکم آذرماه ۱۳۹۹ نامه‌ای به اعضا خود ارسال کرد که متن نامه به شرح زیر است:

١- کلیه شعب و ادارات در این ایام مفتوح بوده و در شهر‌هایی با هشدار قرمز بصورت نوبتی با حداکثر ۵۰ درصد از کارکنان خود و در شهر‌هایی با هشدار نارنجی به تعداد دو سوم و در سایر شهر‌ها با حضور ۱۰۰ درصد کارکنان نسبت به ارائه خدمات به مشتریان گرامی اقدام خواهند نمود. مسئولین واحد‌ها در نوبت بندی حضور کارکنان به نحوی می‌بایست مدیریت نمایند که برای ارائه هر رشته از خدمات بانکی و بویژه تخصصی حداقل یکنفر از مسئولین امر در شعبه حضور داشته باشند.

۲- ساعات کار کلیه شعب و ستاد‌های بانکی برای کارکنان و مراجعین در تمام ایام هفته همانند گذشته خواهد بود و بدین ترتیب مراجعین به بانک‌ها می‌توانند از ساعت ۸ بامداد الی ۱۴ و در پنج شنبه‌ها تا ساعت ۱۲:۳۰ از خدمات بانکی حضوری استفاده نمایند.

٣- لازم است کارکنان محترم هنگام ارائه هرگونه خدمات بانکی، مشتریان محترم را به استفاده بعدی از خدمات خواسته شده به بهره مندی از درگاه‌های الکترونیکی راهنمایی و تشویق نمایند.

۴ - مشتریانی که در نوبت انجام خدمات مورد نظر خود می‌باشند، می‌بایست در فاصله بندی‌های ۱.۵ الی ۲ متری از کارکنان و سایر مراجعین مستقر کردند و حتی الامکان تا رسیدن نوبت به آن‌ها در خارج از شعب در انتظار بمانند.

۵ - ورود افراد به شعب یا هر یک از ساختمان‌های بانک‌ها اعم از کارکنان و مراجعین بدون ماسک اکیدا ممنوع بوده و لوازم التحریر مورد استفاده هر فرد مراجعه کننده می‌بایست توسط خود ایشان تامین گردد

۶ - کلیه واحد‌ها می‌بایست مواد ضد عفونی کننده را در دسترس کارکنان و مراجعین محترم قرار دهند.

۷- برگزاری جلسات و کمیسیون‌های ضروری اداری بشرط رعایت پروتکل‌های اعلامی از سوی ستاد ملی کرونا حداکثر با حضور ۱۵ نفر و در مکان‌هایی به وسعت دایره‌ای به قطر دو متر به ازای هر نفر و داشتن تهویه مناسب امکان پذیر خواهد بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °