ترخیص سریع کالا از گمرک
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:07 - پنجشنبه 06 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۴۶۱۹
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۸
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: رسوب کالا در گمرک‌ها وجود ندارد و گمرک‌ها و وزارت صنعت، معدن و تجارت هر دو به دنبال ترخیص کالا با سرعت بالا هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای فرهاد دژپسند در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار صدا و سیما، افزود: از همه فعالان اقتصادی و سیاسی خواهش می‌کنم در اظهار نظر‌های خود رعایت انصاف را بکنند چراکه هر دستگاه نظارتی و تحلیلی که به موضوع ترخیص کالا‌ها ورود کرده، دیده است که دولت هیچ نفعی از رسوب کالا در گمرک نمی‌برد.
وی ادامه داد: اگر کالایی در گمرک بماند هم وارد کننده اذیت می‌شود و هم دولت بواسطه کمبود عرضه در بازار دچار مشکل می‌شود بویژه اینکه بسیاری از این کالا‌ها جزو مواد اولیه تولید، لوازم یدکی یا کالا‌های ضروری است و بنابراین خود ما هم برای ترخیص این کالا‌ها لحظه شماری می‌کنیم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: همیشه یک اشتباه اتفاق افتاده است و آن اینکه، کالایی که در بنادر یا پایانه‌های کشور هستند را به عنوان کالای گمرکی تلقی می‌کنند درحالیکه کالایی در گمرک طبقه بندی می‌شود که اظهار گمرکی آن صورت گرفته باشد و بعد از اظهار گمرکی است که کالا در صف ترخیص قرار می‌گیرد.
دژپسند گفت: کالا‌هایی که در بنادر و پایانه‌ها هستند و اظهار نشده اند یا دنبال حل مشکل منشا ارز خود هستند و یا مشکلاتی نظیر ثبت سفارش دارند که این امر، بحث گمرک و رسوب آن نیست.
وی با اشاره به مصوبات ابلاغی متعدد دولت در خصوص کالا‌های رسوب شده در گمرک‌ها گفت: این موضوع نشان می‌دهد که دستگاه‌های دولتی از جمله وزارت صنعت، معدن و تجارت و گمرک‌های کشور همگی به دنبال این هستند که کالا‌هایی که وارد گمرک‌ها می‌شوند در اولین فرصت با سرعت بالا ترخیص شوند.
برچسب ها: دژپسند ، ترخیص ، کالا ، گمرک
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۰°