آغاز محدودیت‌های جامع و سراسری از فردا صبح
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:16 - دوشنبه 10 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۴۶۳۰
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷
از فردا صبح، محدودیت‌های شدید، جامع و سراسری، آغاز خواهد شد که مهمترین بخش این محدودیت‌ها، تعطیلی دو هفته‌ای حدود ۱۵۰ شهر و کلانشهر قرمز از جمله تهران است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: پایه‌ی این طرح، اوضاع کرونایی شهرهاست. در شهر‌های قرمز کرونایی، محدودیت‌ها شدیدتر است.

به گفته‌ی آقای ذوالفقاری، از فردا، در همه حدود ۱۶۰ شهر قرمز کرونایی، همه مشاغل، به جز مراکز درمانی، بانک‌ها، نانوایی‌ها، سوپرمارکت‌ها و مراکز مشابه، تعطیل خواهند بود.

محدودیت‌های جدی تردد هم از فردا اعمال خواهد شد.
 
رئیس کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: ورود وسایل نقلیه شخصی با پلاک تهران یا هر شهر قرمز دیگر، به هر یک از شهر‌های ایران جریمه دارد، هر ۲۴ ساعت، یک میلیون تومان. برای تردد به شهر قرمز هم، همین جریمه در نظر گرفته شده.
 
همچنین تردد به شهر‌های نارنجی هم، به ازای هر ۲۴ ساعت، ۵۰۰ هزار تومان جریمه خواهد داشت. آقای ذوالفقاری همچنین گفت: از فردا، ورود افراد غیر بومی هم به شهر‌های نارنجی و قرمز ممنوع است.

رئیس کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا، بخش دیگر محدودیت‌های سراسری فردا، که درباره‌ی ادارات هست را هم تشریح کرده.
 
به گفته‌ی آقای ذوالفقاری، در شهر‌های قرمز حضور تا یک سوم، در وضع نارنجی، تا یک دوم، و در وضعیت زرد کرونایی، حضور کارکنان تا دو سوم، مجاز خواهد بود.

رئیس کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا همچنین با تاکید بر اینکه، افراد با تست مثبت کرونا، در سامانه ماسک وزارت بهداشت تحت کنترل هستند، گفت: این افراد در صورت رعایت نکردن محدودیت تردد‌ها، ۲۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند و مبلغ جریمه، به فیش تلفن همراه یا خودرویشان اضافه خواهد شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۱°