خبر تماس عراقچی با تیم بایدن ساختگی است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:14 - شنبه 04 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۴۶۴۲
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۱
خطیب‌زاده؛
سخنگوی وزارت خارجه خبر تماس سید عباس عراقچی با تیم بایدن را ساختگی خواند و تاکید کرد: خبرسازی‌های زرد شیوه مرسوم برخی رسانه‌ها به ویژه در این روز‌ها شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"سعید خطیب‌زاده" امروز (جمعه) خبر روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز درباره تماس «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با تیم «جو بایدن» را ساختگی خواند و گفت: خبرسازی‌های زرد شیوه مرسوم برخی رسانه‌ها به ویژه در این روز‌ها شده است.

وی ادامه داد: این خبر مربوط به اول هفته و کاملا ساختگی است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه این دست رسانه‌ها از این پس از اینگونه اخبار هر روز بیشتر خواهند ساخت، اظهار داشت: در نیویورک همان روز توسط دفتر نمایندگی جواب داده شده که هیچ تماسی مستقیم یا غیر مستقیم نبوده است.

خطیب‌زاده افزود: خبرسازی‌های زرد شیوه مرسوم برخی رسانه‌هاست؛ به ویژه در روز‌هایی که دستشان خالی و تقاضا بالاست.

روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز در گزارشی به نقل از منابعی دیپلماتیک مدعی شد که «سید عباس عراقچی» معاون وزیر امور خارجه ایران پس از انتخابات آمریکا (۱۳ آبان ۹۹) تلاش کرده از طریق واسطه‌هایی این پیام را به «جو بایدن» رئیس‌جمهور منتخب منتقل کند که آمریکا قبل از شروع هرگونه مذاکره باید بدون پیش‌شرط به برجام بازگردد.

پس از برگزاری نتایج انتخابات ۱۳ آبان آمریکا دونالد ترامپ و جوبایدن خود را رئیس جمهور منتخب و چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا قلمداد می‌کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۵°    ۳°